Kornfeil získal na Silverstonu jeden bodů, v MotoGP nečekaně vyhrál Viňales na Suzuki

Aktualizováno 4. 9. 2016 19:17
Český jezdec Jakub Kornfeil obsadil po diskvalifikaci soupeře ve Velké ceně Británie třídy Moto3 patnácté místo.
Jakub Kornfeil
Jakub Kornfeil | Foto: Gold & Goose Photography

Silverstone  - Jakub Kornfeil sice v cíli Velké ceny Británie v Moto3 obsadil první nebodované šestnácté místo, ale po diskvalifikaci sedmého Niccola Antonenliho poskočil na 15. pozici.. Český jezdec tak aspoň částečně  navázal na šestou pozici z Brna.

Kornfeilovi se na okruhu Silverstone podařil start z patnáctého místa a přiblížil se elitní desítce. Neudržel se však s nejlepšími a klesl do skupiny bojující o poslední bodovaná umístění. To mu uniklo o pouhých 32 tisícin sekundy.

"Můj pocit na motorce byl špatný a už během prvního kola jsem měl několikrát namále. Snažil jsem se zuby nehty udržet alespoň na té jedenácté příčce, ale prostě to nešlo," postěžoval si po závodě český jezdec.

Pro čtvrtou výhru v sezoně si dojel Jihoafričan Brad Binder a potvrdil vedení v MS. Druhý skončil vítěz kvalifikace Francesco Bagnaia z Itálie, díky třetímu místu poprvé v kariéře stanul na stupních vítězů Nizozemec Bo Bendsneyder.

Závod MotoGP musel být restartován po hrůzostrašné kolizi Lorize Baze a Pola Espargara. Francouz Baz skončil po hrozivém pádu v péči lékařů, ale zůtal stále při vědomí.

Od opakovaného startu se v čele uhnízdil Maverick Viňales, který vedení přivezl až do cíle a značce Suzuki přivezl první triumf od Le Mans 2007. Druhý dojel k velké radosti domácích fanoušků vítěz z Brna Cal Crutchlow, pro třetí místo si dojel Valentino Rossi.

V kategorii Moto2 zvítězil Švýcar Thomas Lüthi, jenž musel vynechat Velkou cenu ČR kvůli pádu v kvalifikaci, při němž utrpěl otřes mozku. V průběžném vedení se udržel Francouz Johann Zarco, ačkoli tentokrát nebodoval. Francouzský mistr světa dostal penalizaci 30 sekund za to, že zavinil pád vítěze kvalifikace Sama Lowese. Ačkoli tedy dojel šestý, byl klasifikován na dvaadvacátém místě.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Binder (JAR/KTM) 38:39,142, 2. Bagnaia (It./Mahindra) -0,183, 3. Bendsneyder (Niz./KTM) -0,336, 4. Manzi (It./Mahindra) -0,787, 5. Bulega (It./KTM) -0,802, 6. Di Giannantonio (It./Honda) -0,883, ...15. Kornfeil (ČR/Honda) -12,885.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Binder 204, 2. Navarro (Šp./Honda) 118, 3. Bagnaia 110, 4. Bastianini (It./Honda) 102, 5. Bulega 100, 6. Fenati (It./KTM) 93, ...10. Kornfeil 69.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 38:49,473, 2. Morbidelli (It./Kalex) -0,856, 3. Nakagami (Jap./Kalex) -1,179, 4. Syahrin (Malaj./Kalex) -1,359, 5. Folger (Něm./Kalex) -1,970, 6. Baldassarri (It./Kalex) -5,292.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Zarco (Fr./Kalex) 181, 2. Rins (Šp./Kalex) 171, 3. Lowes (Brit./Kalex) 137, 5. Lüthi 131, 5. Folger 119, 6. Morbidelli 114.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Suzuki) 39:03,559, 2. Crutchlow (Brit./Honda) -3,480, 3. Rossi (It./Yamaha) -4,063, 4. M. Márquez (Šp./) -5,992, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -6,381, 6. Dovizioso (It./Ducati) -12,303.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. M. Márquez 210, 2. Rossi 160, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) 146, 4. Viňales 125, 5. Pedrosa 120, 6. Iannone (It./Ducati) 96.