reklama

Šesté místo je dobré, na pódium jsem neměl, uznal Kornfeil

Jakub Kornfeil Jakub Kornfeil autor: Gold & Goose Photography
Jakub Kornfeil znovu dokázal, že je mistrem jízdy na vodě a ve Velké ceně České republiky třídy Moto3 v Brně si dojel pro 6. místo.

Brno - Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil opět potvrdil, že se mu na domácí Velké ceně v Brně daří. I při sedmém startu v závodě mistrovství světa na Masarykově okruhu bodoval, dnes dojel šestý. Přestože před startem víkendu věřil, že za deště bude schopen bojovat o stupně vítězů, což se mu nepodařilo, se ziskem deseti bodů byl spokojený.

Kornfeil znovu potvrdil, že to na vodě umí, v Brně dojel šestý. MotoGP vyhrál Crutchlow Kornfeil znovu potvrdil, že to na vodě umí, v Brně dojel šestý. MotoGP vyhrál Crutchlow Čtěte zde

"Je to hromada bodů, které se počítají. Na pódium jsem dnes neměl, to si musím přiznat. Kdyby mi to někdo řekl před závodem, bral bych to," uvedl Kornfeil, jenž do jedenáctého dílu seriálu výborně odstartoval a na začátku druhého kola byl druhý.

Pak se ale propadl a většinou bojoval ve skupince o sedmé místo. "V úvodu to bylo skvělé. Jenom jsem nedokázal udržet tempo kluků vepředu, což mě štvalo," řekl třiadvacetiletý jezdec.

Kornfeil ocenil práci mechaniků, kteří dobře připravili motocykl, i když podmínky se v Brně výrazně změnily až v neděli. Jen litoval, že se rozhodli vybrat nastavení na slabší déšť. Při závodě totiž opět začalo pršet silněji.

Chválil svou motorku

"Mysleli jsme si, že se vyjede stopa. Jenže při závodě jí bylo více než při ranním warm upu (předzávodním tréninku). Měli jsme motorku udělat měkčí a to jsme neudělali. Zase jsme měli vynikající převodovku a nebýt té, nebyl jsem ani šestý. Motorka jela neskutečně," řekl.

Brněnská MotoGP poprvé v režii kraje a města. Akce potřebuje 50 tisíc diváků, aby byla v plusu Brněnská MotoGP poprvé v režii kraje a města. Akce potřebuje 50 tisíc diváků, aby byla v plusu Čtěte zde

Rodák z Kyjova patří mezi nejzkušenější jezdce v kategorii Moto3 a v Brně se to snažil prodat. Jel hlavou. "Když jsem viděl kluky, jak zrychlují, tak když jsem se necítil, jel jsem si to svoje. Každé kolo stejně, abych ujížděl soupeřům za sebou. To, že mi ujížděli ti vepředu, s tím jsem byl smířený," uvedl Kornfeil.

Dlouho se mu drželo držet za zády skupinu šesti jezdců, v závěru jej ale dva předstihli. "Chtěl jsem je za sebou udržet, jak to šlo. Věděl jsem, že když se dostane někdo dopředu, tak mně může ujet. Cítil jsem je zleva zprava, takže jsem se snažil vždycky do zatáčky najíždět defenzívní stopu a to se mi dařilo až do cíle," vysvětlil. Ocenil ale Itala Enea Bastianiniho, který jej stejně předjel.

Stres před závodem byl obrovský

Přestože si déšť přál, je přesvědčený, že by v popředí jezdil i na suchu, což dokázal při trénincích a v kvalifikaci. "Šance na suchu byly stejné. Nemyslím si, že bychom nebyli konkurenceschopní. Celý víkend jsme byli kolem desítky," podotkl.

Kornfeil se na mokrém Sachsenringu posunul o jedenáct míst, dojel těsně pod stupni vítězů Kornfeil se na mokrém Sachsenringu posunul o jedenáct míst, dojel těsně pod stupni vítězů Čtěte zde

Zároveň ale přiznal, že tentokrát byl při domácí Velké ceně nervóznější než v minulých letech. "Bylo tady hodně potenciálních sponzorů, přijel ministr financí pan Babiš. Ten stres byl před závodem ohromný," řekl Kornfeil, jenž se s Andrejem Babišem i osobně setkal. "Byl tu jako politik, ale uvidíme. Třeba ho dokážeme zlomit. Probírali jsme různé věci a dával mi rady. Přátelské," pousmál se.

Kornfeil v současnosti řeší i svoji budoucnost v MS. "Začali jsme jednat už v Rakousku, máme nějaké nabídky. Brzy bude jasno, do Misana," řekl. Jisté prý je, že bude pokračovat v Moto3.

reklama