reklama

Motocyklový jezdec Pedrosa si v Japonsku zlomil klíční kost

MotoGP 2016: Dani Pedrosa, Honda MotoGP 2016: Dani Pedrosa, Honda autor: Honda Racing Corporation
Španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa si během tréninku na Velkou cenu Japonska MotoGP zlomil při pádu pravou klíční kost.

Motegi - Španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa si při pádu v dnešním druhém tréninku na Velkou cenu Japonska MotoGP zlomil pravou klíční kost. Jednatřicetiletý člen týmu Repsol Honda měl v nedělním závodě na okruhu v Motegi obhajovat loňské vítězství.

Zemětřesení v MotoGP: Lorenzo uteče od Rossiho, Yamaha uchvátí Viňalese, přijde značka KTM Zemětřesení v MotoGP: Lorenzo uteče od Rossiho, Yamaha uchvátí Viňalese, přijde značka KTM Prohlédněte zde

Pedrosova nehoda vypadala hrozivě. Čtvrtý muž průběžného pořadí mistrovství světa měl takzvaný highsider, po němž letěl zhruba deset metrů. Při pádu si 158 cm vysoký jezdec zlomil klíční kost, čímž pro něj letošní Grand Prix Japonska skončila a Pedrosa se vydal na cestu domů do Španělska.

Pedrosovi se přitom na okruhu v Motegi v minulosti dařilo. Trojnásobný mistr světa z kategorií do 125 ccm a 250 ccm v Japonsku čtyřikrát vyhrál, z toho třikrát v královské třídě MotoGP.

Nehodu měl v druhém tréninku také Ir Eugen Laverty, jenž musel absolvovat vyšetření mozku počítačovou tomografií.

reklama