reklama

Abraham i Kronfeil odstartují v Jerezu ze sedmé řady

Karel Abraham Karel Abraham autor: Pull&Bear Aspar Team
Jakub Kornfeil v Jerezu po nadějném tréninku zajel v kvalifikaci až 21. čas a stejně jako 19. Karel Abraham odstartuje ze sedmé řady.

Jerez - Karel Abraham v královské MotoGP i Jakub Kornfeil v nejslabší Moto3 odstartují v neděli do Velké ceny Španělska silničních motocyklů ze sedmé řady. Abraham obsadil v první části kvalifikace 19. místo a do druhé nepostoupil. Kornfeil po nadějných pátečních tréninkových výsledcích zajel 21. čas.

Kornfeil v Jerezu vyhrál úvodní trénink na mokru, celkově byl osmý Kornfeil v Jerezu vyhrál úvodní trénink na mokru, celkově byl osmý Čtěte zde

Abraham si pro čtvrtý závod sezony a první na evropské trati zajistil zatím nejhorší výchozí pozici. Mezi jeho letošními kvalifikačními výsledky dál ční druhé místo z Velké ceny Argentiny. Ve Španělsku startuje dva týdny po pádu v Austinu, při kterém si naštípl kotník a poškodil vazy v koleně. V pátek si stěžoval na silné bolesti a navíc jej v trénincích ve Španělsku provázely i technické problémy.

"Přišli jsme o spoustu času na trati, některé věci jsme doteď nezvládli. Kvalifikace šla, myslím, perfektně. Zajel jsem super čas, ale pozice úplně skvělá není. Z motorky jsem vymáčknul opravdu vše, co šlo," uvedl Abraham na facebooku.

Premiérovou pole position v sezoně vybojoval domácí Dani Pedrosa.

Kornfeil v pátek vyhrál na mokré trati úvodní trénink a ve druhém byl osmý. Nakonec se ale bude pokoušet probít k prvním bodům v sezoně stejně jako v dosavadních třech závodech až ze třetí desítky pořadí. Přesto byl spokojený. "Letos poprvé po kvalifikaci můžu říct, že máme dostatečnou rychlost na to, abychom mohli v závodě bojovat s ostatními o body," uvedl.

Na vítěze kvalifikace Jorgeho Martína ze Španělska dnes ztratil sekundu a 382 tisícin. "Další zhruba tři desetiny bylo možné ještě stáhnout. Nepodařilo se mně v závěru vsadit ještě jedno rychlé kolo a posunout se o něco výš," dodal.

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Martín 1:46,004, 2. Canet (oba Šp./Honda) -0,437, 3. Fenati (It./Honda) -0,514, …21. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,382.

MotoGP: 1. Pedrosa 1:38,249, 2. M. Márquez (oba Šp./Honda) -0,049, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,204, …19. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto2: 1. A. Márquez (Šp./Kalex) 1:42,080, 2. Morbidelli (It./Kalex) -0,046, 3. Aegerter (Švýc./Suter) -0,232.

reklama