reklama

Chci ukázat, že umím závodit, užívá si návrat do motocyklového mistrovství světa Hanika

Moto3 2015, VC Nizozemska: Karel Hanika, KTM Moto3 2015, VC Nizozemska: Karel Hanika, KTM autor: KTM Images
Mladý český motocyklový závodník Karel Hanika si v Brně při příležitosti Velké ceny České republiky užívá návrat do seriálu mistrovství světa.

Brno - Karel Hanika si v Brně užívá epizodní návrat do seriálu motocyklového mistrovství světa. V úvodním tréninkovém dnu před Velkou cenou České republiky skončil třináctý, a pokud by se mu podařilo podobné umístění zopakovat i v sobotní kvalifikaci, dosáhl by na nejlepší postavení na startovním roštu v této sezoně.

Abraham jako divák, příliš vysoký Hanika na divokou kartu. Aspoň Kornfeil myslí vysoko Abraham jako divák, příliš vysoký Hanika na divokou kartu. Aspoň Kornfeil myslí vysoko Čtěte zde

"Dostal jsem opět velkou chuť do závodění. Užívám si i samotnou jízdu na motorce. Začalo mě to zase bavit. A to je cesta k návratu k dobrým výsledkům," řekl spokojený Hanika, který po červnovém vyhazovu z týmu Platinum Bay Real Estate kvůli špatným výsledkům elitní seriál opustil. "Po problémech, které jsem měl v úvodu sezony, mě už závodění přestávalo bavit. Jsem rád, že teď došlo k obratu," řekl Hanika.

Tréninkové výsledky ho potěšily. "Nebylo to špatné. Jak práce týmu, tak i moje. I když jsme se od rána potýkali s problémem, protože motorka moc nezatáčela," uvedl Hanika, který po testování v Mostě před třemi týdny potíže očekával. "Nastavovali jsme motocykl na tomto okruhu, kde je více ostrých zatáček. V Brně převažují táhlé. Naším hlavním úkolem je teď odstranit tyto potíže. Pokud se nám to podaří, tak mám naději se dostat ve výsledkové listině ještě více do popředí," věřil Hanika.

Hanika: Mám vodu rád

Rád by se o víkendu představil v domácím prostředí v co nejlepším světle. "Chci dokázat, že závodit umím. Start na domácí trati v Brně beru jako ideální možnost na sebe opět upozornit. Před rokem se mi tu dařilo v kvalifikaci, rád bych na tento výsledek navázal," řekl Hanika, jenž vloni v kvalifikaci vybojoval sedmým časem místo ve třetí řadě startovního roštu. V samotném závodě ale doplatil po dvou restartech na pád a dojel až na 26. místě.

Stejně jako Kornfeil by i Hanika uvítal nedělní závod na mokré trati. "Mám vodu rád. Mohlo by se mi podařit dosáhnout na dobrý výsledek. Ideální by bylo, kdyby se už warm up jel na vodě. Mohli bychom si lépe doladit motorku. Ale nebudu předbíhat, do neděle je ještě daleko," dodal Hanika.

reklama