reklama

K motorce došel o berli, přesto na ni nasedl. Rossi se 22 dní po zlomenině nohy vrátil do MotoGP

Valentino Rossi na tréninku před VC Aragonie Valentino Rossi na tréninku před VC Aragonie autor: ČTK
Italský šampion Valentino Rossi pouhých 22 dní po dvojité zlomenině nohy znovu nastoupil do kolotoče jménem MotoGP. V pátek ráno se zapojil do prvního tréninku na Velkou cenu Aragonie. Na deštivé trati za nejlepším mužem tréninku Dani Pedrosou zaostal o více než dvě sekundy a zaznamenal 20. nejlepší čas dne.

Alcaňiz - Karel Abraham zajel pátý čas v úvodním tréninkovém dnu třídy MotoGP před Velkou cenou Aragonie. V Alcaňizu byl český motocyklový jezdec na mokré trati o 613 tisícin pomalejší než Španěl Dani Pedrosa, který se jako jediný dostal pod dvouminutovou hranici.

Co na to oficiální lékař závodu? Rossi se rozhodl startovat tři týdny po zlomenině Co na to oficiální lékař závodu? Rossi se rozhodl startovat tři týdny po zlomenině Čtěte zde

Ani náročné podmínky se zvýšeným rizikem pádu neodradily od startu hvězdného Itala Valentina Rossiho, který pouhé tři týdny po zlomenině holenní a lýtkové kosti na pravé noze svedl souboj s časem na závodním motocyklu. Devítinásobný mistr světa dostal svolení od lékařů závodu a zasáhl do obou tréninků, ale podle očekávání na nejlepší nestačil a obsadil dvacáté místo s více než dvousekundovou ztrátou na Pedrosu.

"Ale je neuvěřitelné, že po té spoustě let chce pořád každý víkend závodit," řekl Eurosportu Nizozemec Michael van der Mark, který přijel do Španělska jako Rossiho náhradník pro případ, že by slavný Ital nemohl přece jen do závodu nastoupit. Rossi se startem před začátkem tréninku počítal. "Musím doufat v dobré počasí a pak uvidíme, jak se to s tou nohou bude přes víkend vyvíjet," řekl aktuálně čtvrtý muž mistrovství světa MotoGP.

Ve třídě Moto3 zajel na suché silnici Jakub Kornfeil 25. čas se ztrátou bezmála dvou sekund na nejrychlejšího Aróna Caneta ze Španělska.

Trénink na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):

Moto3: 1. Canet 1:59,114, 2. Mir (oba Šp./Honda) -0,009, 3. Antonelli (It./KTM) -0,239, …25. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,981.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 1:59,858, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,214, 3. Zarco (Fr./Yamaha) -0,462, …5. Abraham (ČR/Ducati) -0,613.

reklama