reklama

Zběsilý motokárista napadl soupeře na trati i v boxech. Šampion F1 chce tvrdý trest

Italský motokárista Luca Corberi hodil po soupeři kus blatníku, poté se procházel po trati. Youtube.com
Italský motokárista Luca Corberi neudržel nervy na uzdě a po havárii hodil po soupeři kus blatníku. Pak se vzteklý procházel po trati. Mistr světa formule 1 Jenson Button pro něj žádá doživotní zákaz závodění.

Až do devátého kola finále závodu třídy KZ v rámci světového šampionátu mohl Corberi snít svůj sen o velkém úspěchu na dráze, která patří jeho otci. Pak ale došlo ke kolizi s krajanem Paolem Ippolitem a domácí pilot skončil mimo trať. Oba pak byli po závodě diskvalifikováni.

Jenže to byl v neděli v Lonatu ten nejmenší problém. 23letého závodníka chytl amok. Vzal utržený kus blatníku a mrštil s ním na trať po svém rivalovi, který stále pokračoval v závodě. Pak se celý rozlícený vydal přímo přes trať do boxů. Absolutně nebral ohled na to, že ho mohl některý z jezdců přejet.

Souboj na trati měl ještě dohru v depu. Corberi a ještě jeden člen jeho týmu (jímž měl být dokonce sám majitel okruhu, tedy jeho otec) napadli Ippolita, což skončilo hromadnou bitkou.

Dění v motokárovém šampionátu se rázem stalo hitem sociálních sítí. Podle bývalého pilota formule 1 Jensona Buttona se tak italský pilot připravil o další kariéru.

"Dnes na mistrovství světa v motokárách Luca Corberi definitivně přišel o jakoukoliv šanci být automobilovým závodníkem. Jeho tátovi patří ta trať a je vidět, jak jiného chlapíka drží u zdi. Prosím o doživotní zákaz (působení v motorsportu) pro oba tyto idioty," napsal mistr světa F1 z roku 2009.

Oba Corberiové se mají asi na co těšit. Felipe Massa, šéf motokárového úseku Mezinárodní automobilové federace (FIA), slibuje drakonické tresty. "Musí čelit následkům," řekl další bývalý jezdec formule 1.

Luca Corberi se následně omluvil a prohlásil, že už nikdy nebude závodit. To mu ale může stoprocentně "zajistit" už navrhovaný doživotní zákaz.

reklama