reklama

"Poslali mě do Gulagu." Pilot NASCAR zkolaboval v cíli závodu, zmohlo ho vedro

Pilot NASCAR Bubba Wallace Pilot NASCAR Bubba Wallace autor: Reuters
I když jezdec NASCAR Bubba Wallace v neděli v Atlantě nezajel zrovna životní závod, v cíli byly kamery namířeny právě na něj. 26letý jezdec po závodě na 500 mil v boxech zkolaboval.

Rodák z Alabamy se po podniku Honor Quik Trip 500 vysoukal z posledních sil  z auta. V úporném horku si na chvíli sedl, pak se zase zvedl a během pár chvil zemdlelý padl do náručí mechaniků.

Jezdec Chevroletu s číslem 41, jemuž patřila konečná 21. pozice, se rychle otřepal a neodmítl ani krátký rozhovor. "Už jsem v pohodě. Byl to dlouhý závod. Asi jsem moc rychle postavil," řekl Jamie Littleové, reportérce televize Fox Sports.

Pak ale začal mumlat cosi nesrozumitelného a z nepřítomného výrazu očí bylo možné vyčíst, že tak úplně neví, kde je. Wallace proto raději zamířil do zdravotního střediska v areálu oválu Atlanta Motor Speedway.

Ještě večer po závodě pilot na twitteru potvrdil, že už je v pořádku. "Poslali mě do Gulagu," žertoval s odkazem na vězeňskou pevnost ve hře Call of Duty, v níž mají hráči šanci znovu si vybojovat návrat na bitevní pole.

Wallace, jenž je jediným závodníkem tmavé pleti v aktuálním poli NASCAR, odjel v barvách týmu Richard Petty Motorsports zatím všech deset letošních závodů elitního Sprint Cupu. Dvakrát se umístil v top 10 a v průběžném pořadí mu patří 22. pozice.

reklama