Radek Vičík Radek Vičík
20. 8. 2007 0:00
Český jezdec byl moc rád, že doma uspěl
Lukáš Pešek na tiskové konferenci ihned po závodě.
Lukáš Pešek na tiskové konferenci ihned po závodě. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Z třetího místa ve Velké ceně České republiky měl Lukáš Pešek radost, jako kdyby vyhrál. Nejen, že tím potěšil zaplněné tribuny, ale také si připsal důležité body v mistrovství světa.

Jaké budou oslavy třetího místa?
Jsem tady v jednom kole, takže vůbec nemám čas vymýšlet nějaké oslavy.

Kde máte pohár za třetí místo?
Schoval jsem si ho do karavanu. Ale ještě si musím vyzvednou krabici, ve které by měl být uložený.

Kam si ho doma vystavíte?
Určitě půjde na poličku vedle dalších cen z letošního roku. Dám ho někam k poháru z Číny.

Přišly vám po závodě nějaké gratulace?
Po tiskovce jsem měl v mobilu asi 30 smsek. Teď (rozhovor probíhal asi dvě hodiny po skončení závodu, pozn. red.) jsem se ještě nedíval, ale takových 50 jich tam bude.

V neděli byl hostem vašeho týmu hokejista Jaromír Jágr. Jak jeho návštěva probíhala?
Moc toho nevím. Byl za mnou na startu a po závodě jsem s ním asi tak 15 minut mluvil. Byla to pohoda.

Kdo měl víc otázek?
Určitě on. Přijel se podívat na náš sport. Až  se vydám na hokej, tak se budu ptát zase já.

Byl jste už někdy na Jágrově zápasu?
Ano, loni v zimě, když Rangers hráli v Tampě.

Jak se po závodě cítíte?
Ještě jsem trochu mimo, nic nestíhám. A dost mě bolí záda, takže jsem unavený.

Co chybělo k tomu, abyste vyhrál?
Byl jsem v hrozném tlaku a hrozně moc jsem chtěl dojet. Třetí místo má pro nás cenu zlaté medaile.

Byla pro vás atmosféra v hledišti velkou vzpruhou?
Diváci byli fantastičtí, moc jim děkuju. Připadal jsem si jako na fotbalovém stadionu.

Rozhodil vaši skupinu bojující o první místo pád Gadey pár kol před koncem?
Skupina se hned roztrhala, ale během jednoho kola se dala zase do kupy.

Lukáš Pešek začal závod třídy do 125 ccm v dobrém tempu. Postupně se probíjel vpřed až nakonec dosáhl na krásné třetí místo. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Na tiskové konferenci po závodě jste podrobně studoval statistiky závodu. Co vás tam tolik zaujalo?
Díval jsem se na tabulku mistrovství světa. Jsem rád, že jsee se dostal na třetí místo, i když máme s Kojamou stejně bodů A každopádně jsem rád v Poháru konstruktérů bojujeme s KTM o druhé místo. To je pro nás důležité.

Podle čeho jste volil místo, kde jste v posledním kole zaútočil na Talmacsiho?
To místo jsem měl přečtené už ve chvíli, když jsme jeli ve skupině. Říkal jsem si, že tam střihnu toho, co bude přede mnou. A byl to zrovna Talmacsi. Až jsem byl překvapený, jak mi to vyšlo. Rval se tam zuby nehty, ale tím si zkazil výjezd a do kopce hodně ztratil.