reklama

Plošinář Gollob odmítl divokou kartu, vypadl z Grand Prix

Při této havárii si Tomasz Gollob.ve Stockholmu zlomil obratel. youtube.com
Polský exmistr světa na ploché dráze Tomasz Gollob nepojede v příští sezoně seriál Grand Prix. I když se do dalšího ročníku svými letošními výskledky nekvalifikoval, odmítl divokou kartu.

Varšava - Polský exmistr světa na ploché dráze Tomasz Gollob nepojede v příští sezoně seriál Grand Prix. I když se do dalšího ročníku svými letošními výskledky nekvalifikoval, odmítl divokou kartu nabízenou promotérem BSI.

Šampion z roku 2010 tak bude v seriálu chybět poprvé od jeho vzniku v roce 1995.

"Dlouho jsem o tom přemýšlel. V mistrovství světa jezdím 21 let a přišel čas s tím skončit," uvedl Gollob na svém webu.

Dvaačtyřicetiletý Gollob v letošním ročníku obsadil až deváté místo, takže se nevešel mezi osmičku přímo kvalifikovaných jezdců. Na vině bylo i těžkého zranění z předposledního závodu ve Stockholmu, kde si zlomil obratel.

V příštím roce chce Gollob startovat jen v prestižní polské lize a mistrovství Evropy, nebrání se ale případné jednorázové divoké kartě na některou z Grand Prix. "Když přijde pozvánka organizátorů, nevidím důvod, proč bych nejel," dodal.

Gollob nechyběl v žádném ročníku od zavedení formátu GP v roce 1995, v MS startoval i v předchozích dvou letech. V GP absolvoval 162 závodů a 22 jich vyhrál včetně Grand Prix České republiky v letech 1999 a 2010. Vedle titulu z roku 2010 byl dvakrát druhý (1999 a 2009) a čtyřikrát skončil třetí (1997, 1998, 2001 a 2008). Má i pět titulů z MS družstev.

reklama