reklama

Potvrzeno. Alonso se po sedmi letech vrací do McLarenu

Fernando Alonso v červeném tričku Ferrari patří už jen do archivu, Španěl teď oblékne "dres" McLarenu. Fernando Alonso v červeném tričku Ferrari patří už jen do archivu, Španěl teď oblékne "dres" McLarenu. autor: Scuderia Ferrari
Tým formule 1 McLaren dnes potvrdil angažování španělského pilota Fernanda Alonsa, který se tak do stáje z Wokingu vrací po sedmi letech

Woking - Tým formule 1 McLaren dnes potvrdil angažování španělského pilota Fernanda Alonsa, který se tak do stáje z Wokingu vrací po sedmi letech a usedne za volant poháněný motorem Honda. Japonská automobilka se příští sezonu vrátí do F1 po šestileté pauze.

"Je mi jasné, že McLaren a Honda jsou na začátku, ale jsme si jistý, že to bude dlouhé a úspěšné partnerství. Udělám všechno, co je v mých silách, abych k tomuto úspěchu přispěl," řekl Alonso v sídle McLarenu v anglickém Wokingu.

Zkušenost je víc než mládí

Vedle dvojnásobného mistra světa zůstal z dosavadního závodnického páru 34letý exšampion Jenson Button, dánský mladík Kevin Magnussen zůstává jako testovač a třetí pilot. McLaren tak vyslyšel přání nového dodavatele motorů, který chtěl v premiérové sezoně co nejsilnější jezdeckou sestavu.

"Být součástí obnoveného spojení McLaren-Honda je pro nás pro všechny velká čest. Těším se na to, že budu mít za kolegu tak rychlého a zkušeného pilota, jakým je Fernando. Určitě nám to spolu bude dobře klapat," řekl Button.

Mistr světa z roku 2009 souhlasil podle britských médií s výrazným snížením platu jen proto, aby mohl v týmu dál pokračovat.

"Politikou McLarenu bylo mít vždycky tu nejlepší možnou jezdeckou dvojici a věřím, že Fernando a Jenson jí jsou. Mohu teď jasně říci, že máme nejlepší jezdce ze všech týmů formule 1," řekl boss McLarenu Ron Dennis.

Alonso byl s Buttonem v jednom týmu už v roce 2002. Tehdy byl Španěl testovačem stáje Renault, v níž závodil britský pilot spolu s Italem Jarnem Trullim.

Klub šampionů

Alonso se v roce 2007 u McLarenu potkal s tehdejším nováčkem Lewisem Hamiltonem. Španěl špatně nesl to, že nebyl jasnou týmovou jedničkou, spory vygradovaly v GP Maďarska, kde úmyslně v boxech zablokoval svého týmového kolegu.

Po jediné sezoně ve Wokingu španělský jezdec doslova prchl zpět do Renaultu. Po dvou letech zamířil.do Ferrari, kde působil až do konce této sezony. V týmu z Maranella nahradil Alonsa jiný šampion, Sebastian Vettel. McLaren a Ferrari tak budou jedinými dvěma týmy, které se budou moci pochlubit párem mistrů světa.

reklama