reklama

Přesun do Ducati? Ne. Rossi zůstane věrný Yamaze

Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera Valentino Rossi bude i nadále soupeřem Caseyho Stonera autor: Reuters
Chyba byla v interpretaci novinářů, hájí se Rossi

Řím - Sedminásobný motocyklový šampión Valentino Rossi by měl i v příštích letech zůstat závodníkem prestižní stáje Yamaha.

Fenomenální Ital vyvrátil v úterý všechny spekulace, které hovořily o tom, že by mohl přejít do Ducati, a stát se tak novým týmovým kolegou Caseyho Stonera.

Rossi totiž v letošním roce působil v týmu s talentovaným Španělem Jorge Lorenzem, který se ukázal být postupem času velmi úspěšný a s mnohdy nejrychlejším závodníkem často sváděl vyrovnané souboje. A to mu prý mělo vadit.

Čtěte také: Překvapivý přestup? Rossi váhá nad nabídkou Ducati

"Yamaha se bude muset pro rok 2011 rozhodnout mezi mnou a Lorenzem," citoval ho nedávno britský server BBC.

Jenže nyní Rossi obrátil. Jeho slova byla prý špatně pochopena.

"Ten problém spočívá v interpretaci novinářů. V příštím roce nás čeká spousta nových věcí a teprve čas ukáže, do jaké pozice se dostaneme," vysvětluje Rossi na stránkách Autosport.com.

Nemám s Rossim problém, říká Lorenzo

"V tom dlouhém rozhovoru se mě ptali, jaké by byly mé další možnosti, kdybych byl propuštěn. V takovém případě by se asi jako nejlepší nabízel odchod do Ducati," upřesňuje.

Třicetiletý Rossi působí v Yamaze už od roku 2004 a mezitím s ní vyhrál čtyři mistrovské tituly.

"Jsem v Yamaze šťastný a chci za ní jezdit i nadále. Nestanovuji si žádné podmínky pro výběr týmových kolegů. Je mi jasné, že majitelé jsou rádi, když mají dva skvělé jezdce. A může to být pozitivní i pro ostatní, kteří vidí v soutěži novou motivaci," tvrdí Rossi.

Foto: Jízda i oslavy fenomenálního Rossiho. Dojel si pro devátý titul Foto: Jízda i oslavy fenomenálního Rossiho. Dojel si pro devátý titul Prohlédněte zde

Samotný Lorenzo skončil v konečném pořadí letošního ročníku hned na druhém místě, přičemž ztrácel na Rossiho pětačtyřicet bodů. Nečekaná slova jeho kolegy ho však prý nechala chladným.

"Nemám s ním žádný problém. Jsem rád, že působí v našem týmu a je normální, že se ho snažím porazit. Nevím sice, zda to řekl, ale jestli ano, pak je to jen on, kdo má problém," uzavřel Lorenzo.

reklama