reklama

Charouz před Le Mans bez volantu. Český tým čelil exekutorům

Jan Charouz musel čekat na verdikt soudu, jestli se ve svém speciálu v Le Mans vůbec sveze Jan Charouz musel čekat na verdikt soudu, jestli se ve svém speciálu v Le Mans vůbec sveze autor: BPA - Tadeáš Marek
Dlouhé hodiny byla ohrožena premiéra české stáje Lotus-Praga v letošní čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Le Mans - Dlouhé hodiny byla ohrožena premiéra české stáje Lotus-Praga v letošní čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans.

Může za to pokus jednoho z dodavatelů využít francouzského práva pro získání peněz z údajné pohledávky vůči stáji.

Exekutoři zabavili i volanty

Celé martyrium začalo v úterý, kdy do boxů Lotusu-Praga nakráčeli exekutoři. Podle francouzských zákonů se u sporných plateb nejdříve obstaví všechen majetek a až pak se zjišťuje oprávněnost pohledávky.

"Designérské studio se rozešlo s týmem Lotus, tak nás chtěli nás poškodit. Vybrali si k tomu Francii," řekl pro Aktuálně.cz přímo z boxů v Le Mans Jan Charouz, který jeden ze speciálů třídy LPM2 pilotuje.

Pro českou stáj to ovšem znamenalo, že před prvními tréninky a kvalifikací přišla o části zavěšení, převodovky a což bylo důležité, také závodní volanty.

"Není to nic příjemného, rozhodilo nás to. Nevypadá to ani dobře před sponzory," podotkl Charouz.

Naštěstí pro něj i jeho kolegy proběhlo soudní jednání hned ve středu a soudce se přiklonil na stranu stáje Lotus-Renault.

Návrat na závodní dráhu

Protože výrobce dodal náhradní volanty a ostatní zabavené části měl tým v několika kusech, mohl už odpoledne vyjet do prvního tréninku jeden z vozů.

Charouz a jeho parťáci Dominik Kraihamer a Thomas Holzer si museli na svůj letošní debut na slavném okruhu počkat počkat o něco déle.

"Naše auto se právě staví," hlásil český jezdec z Le Mans kollem dvacáté hodiny večerní. To znamená, že první kvalifikaci začínající ve 22:00 hodin stihne.

"Motivace máme dost, jsme zdravě naštvaní. Pojedu, co nejrychleji to půjde," dodal Charouz.

reklama