reklama

Ogier vyhrál potřetí za sebou slavnou Rallye Monte Carlo

Sébastien Ogier na trati Rallye Monte Carlo. Sébastien Ogier na trati Rallye Monte Carlo. autor: Volkswagen Motorsport
Sébastien Ogier dnes završil vítězný hattrick na Rallye Monte Carlo a začal tak útok na čtvrtý titul mistra světa v rallye po sobě. Čeští piloti poprvé po patnácti letech na startu slavné soutěže chyběli.

Gap - Sébastien Ogier ve Volkswagenu rázně vykročil k zisku čtvrtého titulu mistar světa v rallye po sobě, když dnes suverénně vyhrál Rallye Monte Carlo.

Francouz v úvodním podniku seriálu triumfoval s náskokem 1:54,5 minuty před týmovým kolegou z VW, Norem Andreasem Mikkelsenem. Třetí skončil při premiéře nové evoluce vozu Hyundai I20 WRC Thierry Neuville z Belgie.

Ogier triumfoval doma

Čeští piloti poprvé po patnácti letech na startu Rallye Monte Carlo chyběli. V první desítce se i tak objevily dva vozy z Mladé Boleslavi. Celkově devátý skončil Fin Esapekka Lappi a hned za ním Němec Armin Kremer, oba ve Škodě Fabia R5.

Ogierovi při cestě za 33. vítězstvím v soutěži MS hrály do karet včerejší výpadky jeho dvou velkých rivalů. Kvůli technickým problémům vypadl jeho týmový kolega Jari-Matti Latvala i lídr úvodní části soutěže, Krís Meeke v Citroënu.

"Závodit v Monaku je vrcholem motoristického sportu a navíc ještě jedu doma. Vítězství tady je pro mě velmi důležité," sdělil Ogier po svém celkově už čtvrtém triumfu v legendární  soutěži.Ta se konala doslav "u něj doma", protože žije v centru rallye, městě Gap.

Latvala dostal za kolizi trest

Latvala ještě před tím srazil diváka. Ten sice vyvázl z kolize nezraněn, ale finský pilot ani tak neunikl trestu. Za to, že po kolizi nezastavil a nepřesvědčil se o zdravotním stavu fotografa, dostal podmíněný trest zákazu startu v jedné soutěži a pokutu 5 000 eur (asi 135 000 korun). Fin navíc tvrdil, že muže neviděl, což ovšem vyvrátil záznam z jeho vozu.

Kolizi Jariho-Martti Latvaly s fotografem si prohlédněte ZDE

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:49:52,1, 2. Mikkelsen, Jaeger (Nor./VW Polo-R) -1:54,5, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -3:17,9, 4. Östberg, Flöene (Nor./Ford Fiesta RS) -4:47,7, 5. Lefebvre, Moreau (Fr./Citroën DS3) -7:35,6, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -10:35,5.

Průběžné pořadí MS (po 1 ze 14 závodů): 1. Ogier 28 b., 2. Mikkelsen 19, 3. Neuville 15, 4. Östberg 12, 5. Lefebvre a Sordo oba 10.

Pohár konstruktérů: 1. Volkswagen 43, 2. Hyundai 25, 3. M-Sport Ford 12, 4. Dmack Ford 8.

reklama