reklama

Barum rallye vede Kopecký, opět bojuje o výhru s Lukjaňukem

Jan Kopecký Jan Kopecký autor: Jiří Šimeček
Dnes od rána bojoval Jan Kopecký s Alexejem Lukjaňukem o první místo, stejně jako před rokem, kdy nakonec ruský jezdec v posledním testu havaroval.

Zlín - Favorizovaný Jan Kopecký ovládl první etapu Barum rallye Zlín a míří tak za obhajobou prvenství z loňského roku a celkově šestým vítězstvím na populární soutěži, která je vedle českého mistrovství i součástí evropského šampionátu. Po devíti rychlostních zkouškách má tovární jezdec Škody náskok 16,6 sekundy před Alexejem Lukjaňukem z Ruska. Třetí je Václav Pech.

Vedro až k zalknutí, Landův výlet do křoví i (skoro) všechny hvězdy. To byla sobota na Barum rallye Vedro až k zalknutí, Landův výlet do křoví i (skoro) všechny hvězdy. To byla sobota na Barum rallye Prohlédněte zde

"Máme za sebou hodně dlouhý den po krátké noci. V pátek se končilo hodně pozdě, všichni byli unavení a těšili jsme se do postele. Ale bylo potřeba se soustředit," poukázal Kopecký na fakt, že úvodní páteční městská rychlostní zkouška skončila až po půlnoci.

Dnes od rána bojoval s Lukjaňukem o první místo, stejně jako před rokem, kdy nakonec ruský jezdec v posledním testu havaroval. "Očekával jsem, že to bude takhle tuhé, protože minulý rok jel ve Zlíně skvěle a letos na to navázal," podotkl pětatřicetiletý jezdec.

Šestnáctisekundový náskok podle něj nic neznamená, i když Lukjaňuk v cíli etapy naznačoval, že v neděli asi Kopeckého již nebude mít šanci dostihnout. "Jen blafuje. V neděli jsou náročné a dlouhé zkoušky. Minulý rok při druhých průjezdech extrémně letěl. Všechno je otevřené. Rallye končí v neděli," pousmál se Kopecký.

Lukjaňuk si stěžoval na řadu problémů, které musel řešit. "Nejprve jsem udělal hodiny, pak se nám rozbil posilovač řízení. Ztratil jsem asi kvůli tomu patnáct vteřin, možná i víc, takže na Jana ztrácíme sedmnáct vteřin, což nevypadá až tak dobře. Ale OK, budu i s touhle ztrátou dál bojovat, abych to snížil a přiblížil se mu," řekl Lukjaňuk.

Třetí Pech ztrácí na dva hlavní aspiranty na vítězství v 47. ročníku rallye 30 sekund a soustředí se hlavně na udržení pozice. "Udělal jsem na Trojáku dvě chyby a díky tomu jsme vypadli ze souboje o první místo, i když kluci jedou strašně rychle. Snažíme se udržet třetí místo, ale není to nic snadného, protože se jede úplně nekompromisně. Kdyby se nám to podařilo, byl bych spokojený," uvedl Pech.

Barum rallye Zlín, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:04:07,6, 2. Lukjaňuk, Arnautov (Rus./Ford Fiesta R5) -16,6, 3. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -47,5, 4. Griebel, Kopczyk (Něm./Škoda Fabia R5) -1:09,7, 5. Kresta, Starý (Škoda Fabia R5) -1:13,0, 6. T. Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5) -1:14,5, 7. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -1:20,8, 8. Kajetanowicz, Baran (Pol./Ford Fiesta R5) -1:21,2.

reklama