reklama

Pech se přece jen dočká titulu, Autoklub změnil názor

Václav Pech ve Fordu na Valašské rallye 2020 Václav Pech ve Fordu na Valašské rallye 2020 autor: KOWAX ValMez Rally, tiskový servis
Václav Pech se nakonec může radovat ze zisku osmého titulu mistra České republiky v automobilových soutěžích.

Výkonný výbor automobilového sportu Autoklubu České republiky (AČR) změnil své původní rozhodnutí a vyhlásí šampiony i přesto, že se letos kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením odjely jen tři rallye. V minulém týdnu byla definitivně zrušena Rallye Klatovy, která se měla konat 6. a 7. listopadu.

"U řady disciplín nebyla splněna podmínka čtyř odjetých podniků, což bylo minimum, aby mohli být mistři vyhlášeni. Na výkonném výboru v pátek jsme se ale dohodli, že vzhledem k situaci, která je, uznáme k vyhlášení mistrů i tři podniky," řekl ČTK generální sekretář automobilového a motocyklového sportu AČR Tomáš Kunc.

"Původně jsme si mysleli, že (mistry) asi nevyhlásíme, ale nakonec jsme se dohodli, že náš výklad bude jiný. Podniky se nemohly odjet z vyšší moci," dodal Kunc.

Třiačtyřicetiletý Pech bojoval o první místo v absolutním pořadí s Janem Kopeckým, který šampionát ovládl v předešlých pěti letech. Pech závodící s vozem Ford Focus WRC vyhrál Rallye Bohemia a Valašskou rallye, tovární jezdec Škody Kopecký byl nejrychlejší na Rallye Pačejov. V konečném pořadí je dělilo jen sedm bodů.

"Mám velkou radost, že naše letošní snažení bude korunováno ziskem titulů mistrů České republiky," uvedl Pech na webu ewrc.cz. "Na sezonu jsme se pečlivě připravovali, zajistili jsme si novou techniku a hodně jsme do auta investovali. Souboje, které jsme letos s Honzou Kopeckým sváděli, byly asi nejtěsnější, jaké jsem kdy zažil. Jeli jsme na absolutní hraně a strašně nás to s Petrem (Uhlem) bavilo," řekl.

reklama