Premiéry vyšly. Ogier vyhrál Monte Carlo ve Fordu, druhý byl Latvala v nové Toyotě

Radek Vičík Radek Vičík
22. 1. 2017 13:46
Sébastien Ogier i po přesednutí do Fordu kraluje světové rallye. Francouz vyhrál Rallye Monte Carlo s drtivou převahou před Jari-Matti Latvalou v Toyotě.
Sébastien Ogier u svého Fordu Focus WRC.
Sébastien Ogier u svého Fordu Focus WRC. | Foto: M-Sport

Gap - Sébastien Ogier začal útok za pátým titulem světového šampiona v rallye jasným triumfem v Rallye Monte Carlo.

Po dnešních čtyřech rychlostních zkouškách slavil první vítězství ve Fordu s náskokem 135 sekund před bývalým týmovým kolegou z Volkswagenu Jari-Matti Latvalou. Fin zamířil do Toyoty, která se po letech vrátila do světa WRC. Třetí skončil Estonec Ott Tänak v dalším továrním Fordu.

"Vyhrál soutěž mistrovství světa při prvním startu po pouhém měsíci příprav je úžasné. Děkuju moc týmu, vítězství si zasloužil!" řekl nadšený Ogier v cíli závěrečné Power Stage.

Sébastien Ogier slaví triumf v Rallye Monte Carlo:

Jan Kopecký ve Škoda Fabia R5 obsadil osmé místo za týmovým kolegou Andreasem Mikkelsenem, oba piloti mladoboleslavské automobilky ovládli hodnocení třídy WRC2. Předloňský šampion české rallyesprint série Ondřej Bisaha ve Fordu Focus R5 skončil celkově dvacátý.

Vítězné série Škoda Fabia R5 ve WRC2 pokračuje:

Dlouho byl v čele soutěže Thierry Neuville v Hyundai, ale v závěru sobotní třetí etapy si poškodil zavěšení levého zadního kola. Ta největší rána korejský tým postihla hned v první etapě, kdy Hayden Paddon havaroval tak nešťastně, že srážku s jeho vozem nepřežil fotograf stojící na nebezpečném místě u trati.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta WRC) 4:00:03,6, 2. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris WRC) -2:15,0, 3. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta WRC) -2:57,8, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 Coupe WRC) -3:35,8, 5. Breen, Martin (Ir./Citroën DS3 WRC) -3:47,8, 6. Evans, Barrott (Brit./Ford Fiesta WRC) -6:45,0, ...8. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -12:58,1, 20. Bisaha, Hovorka (ČR/Ford Fiesta R5) -42:52,7.