reklama

Kopecký vyhrál popáté "Šumavu" a stal je rekordmanem populární soutěže

Jan Kopecký. Jan Kopecký. autor: Jiří Šimeček
Tovární jedzec Škody na domácí půdě už čtyři roky neprohrál. Na Rallye Šumava Kopecký porazil druhého Rus Alexeje Lukjaňuka o 53 sekund.

Klatovy  - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký si dojel pro rekordní páté vítězství na Rallye Šumava Klatovy a upevnil si vedení v průběžném pořadí mistrovství České republiky. S vozem Škoda Fabia R5 vyhrál v domácím prostředí devatenáctý podnik, ve kterém se představil, a už čtvrtým rokem si drží neporazitelnost.

"Byly to nádherné závody, vyšlo počasí. Možná bylo až moc velké teplo a myslím si, že pár diváků bude spálených od sluníčka, ale stálo to za to," uvedl Kopecký pro mediasport.cz.

Na Rallye Šumava Kopecký porazil druhého Rus Alexeje Lukjaňuka o 53 sekund, třetí Juuso Nordgren zaostal o dalších 50 sekund. Výsledky finského jezdce se do pořadí MČR nezapočítávají, z pohledu domácího šampionátu skončil na bronzové příčce Filip Mareš.

"Je to velmi dobrý výsledek, možná. Myslím, že hlavní je, že jsme v cíli. Jel jsem tady poprvé a nebylo to špatné," řekl Lukjaňuk, jenž plánuje startovat i na květnové Rallye Český Krumlov.

Nadšený z výsledku byl Mareš, který absolvoval teprve druhý start s vozem kategorie R5. "Kdyby mi před startem někdo řekl, že před námi bude jen Kopecký, Nordgren a Lukjaňuk, tak bych se mu asi vysmál. Pomohlo nám ale i štěstí, respektive smůla některých soupeřů. Pro nás se to ale vyvíjelo od začátku v pohodě," uvedl Mareš, který přiznal, že se stále držel při zemi a udržoval si respekt k vozu i náročné trati.

Rallyová sezona začala vítězstvím rudého krocana. Suverén Kopecký nedal soupeřům šanci Rallyová sezona začala vítězstvím rudého krocana. Suverén Kopecký nedal soupeřům šanci Prohlédněte zde

Až do třinácté rychlostní zkoušky byl třetí Václav Pech, který v předposledním měřeném testu ale ztratil po "výletu" mimo trať a poškození kola téměř tři minuty a skončil až jedenáctý. Pech v minulosti rallye vyhrál čtyřikrát. "Urazili jsme kolo a musím se přiznat, že to byla moje chyba. Špatně, pozdě přečtené. Venca je v tom nevinně," přiznal navigátor Petr Uhel.

Šestatřicetiletý Kopecký za čtvrtou výhrou v řadě tratích na Plzeňsku a jihu Čech vyrazil již v páteční první etapě, kdy vyhrál všech šest erzet a vytvořil si náskok 37 sekund. Dnes ovládl čtyři z osmi testů, bezpečně se držel v čele a svůj odstup na pronásledovatele nakonec i navýšil.

Třetím dílem českého šampionátu bude Rallye Český Krumlov, která se pojede 18. a 19. května.

Rallye Šumava Klatovy, druhý podnik seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:24:24,7, 2. Lukjaňuk, Arnautov (Rus./Ford Fiesta R5) -53,3, 3. Nordgren, Suominen (Fin./Škoda Fabia R5) -1:42,4, 4. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -2:01,4, 5. Kopáček, Rendlová (Ford Fiesta R5) -2:43,7, 6. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia R5) -3:05,7, 7. J. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -3:08,7, 8. J. Szeja, M. Szeja (Pol./Ford Fiesta R5) -3:09,0.

reklama