reklama

Testy MotoGP začaly, první den Abraham porazil Peška

Karel Abraham už svůj motocykl ART sundal z podstavce a začal s ním ukusovat první porci tréninkových kilometrů. Karel Abraham už svůj motocykl ART sundal z podstavce a začal s ním ukusovat první porci tréninkových kilometrů. autor: Eduard Erben
Oba čeští jezdci absolvovali oficiální premiéru na motocyklech specifikace CRT.

Sepang - Když Karel Abraham startuje svoji třetí sezonu v MotoGP, byly pro něj úterní testy v Sepangu stejnou premiérou jako pro nováčka Lukáše Peška.

Oba se totiž poprvé vydali na oficiální měření sil na motocyklech specifikace CRT. Abraham totiž svoji dosavadní kariéru v MotoGP svázal s polotovárním strojem Ducati.

Spolupráci s Italy ale jeho tým ukončil a nyní brněnský jezdec sedlá motocykl ART s motorem první generace. I tak byl v úterý o byl o 1,3 sekundy rychlejší než Pešek.

Abraham věří ve zlepšení

Na druhé testy v Sepangu by Abraham už měl mít výkonnější motor.
"První dojem z motorky byl skvělý, což je hrozně důležité. Ke konci jsme sice měli nějaké problémy, ale to je dané i tím, že jsme hodně věcí v průběhu dne měnili, abychom toho stihli vyzkoušet co nejvíc," uvedl v tiskové zprávě Pešek, jenž absolvoval 54 kol a to nejrychlejší zvládl za 2:05,694.

Nejlepší čas s motocyklem specfikace CRT zajel Španěl Aleix Espargaro (2:03,782).

"Na výsledek se teď nemá smysl koukat, pokud má každý motorku v jiné fázi vývoje. Rozdíl v motorech určitou roli hraje, ale nebudu na to spoléhat. Rok, který na ART odjezdili Espargaro s De Punietem, je jednoznačně jejich výhoda, kterou musím smazat," řekl Abraham.

Peška potrápil motor

Pešek absolvoval už v pondělí neoficiální testy, ale kvůli dešti a potížím s motorem odjezdil jen 19 kol. V úterý jich zvládl 46, jeho nejrychlejší čas byl 2:07,015. Za nejrychlejším Španělem Danim Pedrosou zaostal zhruba o šest sekund.

"Měli jsme trochu potíže s motorem, který přestal fungovat hned v úvodu testů, a pak se situace opakovala ještě jednou. Odpoledne jsem tedy kroužil, co to šlo," uvedl Pešek, který se vrátil do MS po dvouleté pauze v barvách italského týmu IodaRacing.

"Jsem celkem spokojený. Zatím se s motocyklem stále sžívám a nepracuji na nastavení, i když jsem malé změny přece jenom udělal. Hodně pracujeme na nové elektronice. Zatím nám nefunguje kontrola trakce, takže máme co zlepšovat," dodal.

reklama