reklama

VIDEO Kvalifikaci v Monaku přerušila nehoda Pereze

Zničený monopost Sergia Pereze. Zničený monopost Sergia Pereze. autor: Reuters
Z pole position se nakonec radoval Sebastian Vettel

Monte Carlo - Nepříjemná nehoda poznamenala sobotní kvalifikaci na víkendovou Velkou cenu Monaka formule 1.

Ve třetí části kvalifikace totiž po výjezdu z tunelu ztratil kontrolu nad svým vozem jezdec Sauberu Sergio Perez a tvrdě bokem narazil do jedné z bariér. Mexický pilot musel následně být ze zcela zdemolovaného vozu dlouhé minuty vyprošťován, načež zamířil do nemocnice. Podle posledních zpráv byl již v sanitce při vědomí a lékaři mu později diagnostikovali "jen" otřes mozku a pohmoždění stehna. Jeho start v zítřejším závodě je vyloučen.

FOTO Stíny Monte Carla. Perezova havárie utlumila Vettelův triumf FOTO Stíny Monte Carla. Perezova havárie utlumila Vettelův triumf Prohlédněte zde

Průběh kvalifikace byl poté kvůli odklízení trosek Perezova vozu na dlouhé minuty přerušen.

Čtěte také:

Naděje pro Ferrari, Alonso vyhrál tréninky v Monaku
Soud zmatek kolem Lotusů ve formuli nevyjasnil
Vettel kraloval i v Barceloně. Letos vyhrál už počtvrté

Z pole position se po dojetí zbylých dvou a půl minut třetí části kvalifikace mohl radovat Sebastian Vettel před Jensonem Buttonem a Markem Webberem.

Kvalifikace Monako: Rosberg havaroval Foto: Reuters

Až čtvrtý čas nakonec zajel Fernando Alonso, vítěz čtvrtečního i sobotního tréninku.

Jeho čas ovšem ovlivnila nehoda Pereze, která zmařila hladké projetí kola i několika dalším pilotům. V tomto ohledu měl patrně největší štěstí Vettel, jenž své nejlepší kolo zajel krátce před zmíněnou havárií.

Na stejném místě jako Perez přitom již dopoledne havaroval během posledního tréninku Nico Rosberg s Mercedesem, ten ale na rozdíl od Maxičana opustil svůj vůz po svých a pokračoval v programu Velké ceny.  

Před třemi lety tamtéž havaroval i David Coulthard s Red Bullem.

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Kvalifikace na GP Monaka, šestý závod MS vozů formule 1 v Monte Carlu:

1. Vettel (Něm./Red Bull) 1:13,556, 2. Button (Brit./McLaren) -0,441, 3. Webber (Austr./Red Bull) -0,463, 4. Alonso (Šp./Ferrari) -0,927, 5. M. Schumacher (Něm./Mercedes) -1,126, 6. Massa (Braz./Ferrari) -1,321, 7. Hamilton (Brit./McLaren) -1,724, 8. Rosberg (Něm./Mercedes) -2,210, 9. Maldonado (Ven./Williams) -2,972, 10. Pérez (Mex./Sauber) bez času.

reklama