reklama

Vrátíme Ferrari porážku, slibuje za McLaren Hamilton

Lewis Hamilton: Bude to pro nás všechny nový start. Lewis Hamilton: Bude to pro nás všechny nový start. autor: Reuters
Za loňskou sezonou udělali v týmu tlustou čáru

Stuttgart - Špionážní aféra, neshody s Fernandem Alonsem a nakonec prohraný světový titul v posledním závodě sezony formule jedna. Rok 2007 sice pro stáj McLaren vypadal dlouho skvěle, ale nakonec převážilo zklamání.

Za tím vším prý ale u McLarenu udělali tlustou čáru a všichni s nadějí vyhlíží start nové sezony. V čele s týmovou jedničkou Lewisem Hamiltonem.

"Otočili jsme list. A se zkušenostmi z minulého roku se můžeme cítit jen silnější. Už se nemůžu dočkat testování a startu prvního závodu," řekl britský pilot serveru autosport.com po představení nového monopostu MP4-23 pro nadcházející sezonu.

To je nový vůz McLarenu pro boj s Ferrari. Podívejte se ZDE

"Věřím, že to pro nás všechny bude nový start," prohlásila čerstvě třiadvacetiletá vycházející hvězda F1.

Hamilton věří, že společná zkušenost z loňska může tým stmelit a pomoci k zisku prvního titulu od roku 1999.

Brazílie je pro Hamiltona motivací

"Myslím si, že můj vztah k týmu je silnější než kdy jindy," uvedl. "Když skupina lidí prožije to, co loni my, znamená to určité napětí, ale zároveň to posílí vazby mezi lidmi," vysvětluje druhý muž poslední sezony.

U Ferrari si věří:
Budemu ještě silnější, říká šampion Räikkönen

Právě ztráta titulu v závěrečném závodě by mohla na mladém pilotovi zanechat stopy. Lewis Hamilton ale něco takového rázně odmítá.

"Vrátili jsme se z Brazílie a s celým týmem šli do kavárny. Ron Dennis všem poděkoval a já jsem udělal totéž. Řekli jsme si: Jen tak dál, když budeme takhle pokračovat, posuneme se zase dopředu," popsal britský jezdec.

"Nálada byla lepší, než když mě před rokem tým vítal, což mě hrozně povzbudilo," pokračoval Hamilton.

"Cítím, že každou sezonou rostu. Všechny ty šťouchance, chyby a zklamání, které vás potkají, stejně jako vítězství, z vás dělají lepšího člověka," zamýšlí se loňský nováček světa formule jedna.

"Když se dokážete vrátit ze závodu, ve kterém jste mohli získat titul, a máte úsměv na rtech, tak je to dobře. Nebrečel jsem, že jsem nevyhrál. Pomyslel jsem si, že se nemůžu dočkat další sezony, abych to napravil," hledí Hamilton s nadějí vstříc nadcházející sezoně.

reklama