reklama

Vůz vletěl v Argentinské rallye mezi diváky, Prokop dál 6.

Takto havárii Haydena Paddona na trati Argeninské rallye zachytil jeden z diváků. Takto havárii Haydena Paddona na trati Argeninské rallye zachytil jeden z diváků. autor: Juan Claudio Chacon via Twitter
Sobotní výsledky Argentinské rallye.

Carlos Paz - Novozélandský jezdec Hayden Paddon se postaral o největší vzrušení při dnešní předposlední etapě Argentinské rallye. Tovární jezdec Hyundai nezvládl v deváté rychlostní zkoušce svůj vůz a vletěl mezi diváky.

Pořadatelé "erzetu" okamžitě uzavřeli a jezdci pokračovali až následujícím závěrečným testem. "Devátá RZ byla ukončena kvůli nehodě vozu číslo 20 posádky Hayden Paddon a John Kennard, která je v pořádku. Divákům, kteří byli aktéry incidentu, poskytli zdravotníci na místě okamžitou pomoc," uvedli organizátoři soutěže mistrovství světa ve svém prohlášení.

Při nehodě bylo podle pořadatelů zraněno šest mužů v rozpětí 23 až 54 let. Několik z nich okamžitě absolvovalo operaci utrpěných zlomenin, jeden z nich je kvůli mnohočetným frakturám na jednotce intenzivní péče.

Vedení si i před posledním dnem drží Kris Meeke v Citroënu, který má před týmovým kolegou Madsem Ostbergem náskok 38,6 vteřiny. Třetí Jari-Matti Latvala s Volkswagenem je za lídrem zpět už o více než minutu.

Český pilot Martin Prokop sice ve svém Fordu na závěr dnešního programu prohrál souboj s pilotem Hyundai Thierry Neuvillem, ale díky technickým potížím dalšího korejského vozu pilotovaného Danielem Sordem si udržel páteční šestou pozici v průběžné klasifikaci soutěže. Na vedoucího Meekeho ztrácí přes pět a půl minuty.

"I dnes to byl na trati jeden extrém za druhým a jsem nesmírně rád za další slušně dokončenou etapu. Věřím, že nám naši fanoušci nepříliš populární taktiku odpustí, ale pouštět se do boje na maximum, jako jsme to předváděli třeba před měsícem v Mexiku, to je ve zdejších podmínkách nepřípustné riziko," přiznal se Prokop k defenzivní taktice na extrémně náročných argentinských rychlostních vložkách.

V neděli je na programu Argentinské rallye poslední dvojice rychlostních zkoušek, jméno vítěze budeme znát před 18. hodinou našeho času.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) 3:14:51,7, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -38,6, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -1:03,7, 4. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -2:24,6, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 WRC) -4:51,0, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -5:39,0.

reklama