reklama

Australští basketbalisté jsou prvními semifinalisty v Riu, ve čtvrtfinále rozdrtili Litvu

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Australští basketbalisté postoupili do semifinále olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Litvu ve čtvrtfinále porazili o 26 bodů.

Rio de Janeiro - Australští basketbalisté postoupili do semifinále olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Ve čtvrtfinále jasně přehráli vicemistry Evropy z Litvy 90:64 a v boji o postup do finále vyzvou vítěze duelu mezi Srbskem a Chorvatskem.

Program, výsledky, play off. Olympijský basketbalový turnaj opět ovládli Američané Program, výsledky, play off. Olympijský basketbalový turnaj opět ovládli Američané Prohlédněte zde

Australané od začátku předváděli kolektivní výkon podpořený přesnou střelbou z dálky a převahou pod košem, kde se jim povedlo zcela eliminovat hlavní hvězdu soupeře Valančiunase. Rychle si vybudovali dvouciferný náskok a ten jen navyšovali, jelikož Litevci marně hledali formu z loňského mistrovství Evropy. Především obrana jim nefungovala a v útoku nedal žádný z hráčů více než 12 bodů.

To na straně Austrálie byl s 24 body nejlepším střelcem Patty Mills. Dalších 15 bodů přidal druhý z rozehrávačů z NBA Matthew Dellavedova.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro:

Basketbal - muži:

Čtvrtfinále:

Austrálie - Litva 90:64 (26:17, 48:30, 70:43),

19:30 Španělsko - Francie,

23:45 USA - Argentina.

Čtvrtek:

03:15 Chorvatsko - Srbsko.

reklama