reklama

Koukalová má jasno, Rusům by měl být kvůli dopingu plošně zakázán start na olympiádě

Gabriela Koukalová Gabriela Koukalová autor: DVTV
Česká biatlonistka Gabriela Koukalová je přesvědčená, že by MOV měl ruským sportovcům start na olympiádě v Koreji paušálně zakázat. "Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě," uvedla Koukalová v noci na středu na svém facebookovém účtu.

Praha - Za necelý týden rozhodne Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o tom, zdali budou moci ruští sportovci závodit na nadcházejících olympijských hrách v Pchjongčchangu.

České tažení proti dopingu nepolevuje. Šéf biatlonistů chtěl Hamzu trestat, chystá se další bojkot České tažení proti dopingu nepolevuje. Šéf biatlonistů chtěl Hamzu trestat, chystá se další bojkot Čtěte zde

A sportovní svět se začíná dělit na ty, kteří pro Rusy kvůli dopingu prosazují paušální zákaz startu, a ty, kteří by postupovali případ od případu. Naposledy se k horkému tématu vyjádřila česká biatlonistka Gabriela Koukalová. 

"Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě," uvedla Gabriela Koukalová v noci na středu na svém facebookovém účtu. 

"Je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější než vítězství. Jmenuje se ČESTNOST A FÉROVÝ PŘÍSTUP nejen ve sportu, ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli!" dodala osmadvacetiletá závodnice. 

Dobré ráno, vím, že už to dávno všichni víte. Mám na mysli tu info o naší olympijské medaili ze Sochi za ženskou štafetu, kterou s holkama dostaneme s téměř čtyřletým zpožděním. Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno za dost, na druhou mě to mrzí za Evu Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch. Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě přesně po vzoru letní olympiády! Na závěr bych jim chtěla sdělit, že je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější, než vítězství. Jmenuje se ČESTNOST A FÉROVÝ PŘÍSTUP nejen ve sportu ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli! A teď už pryč z tohoto tématu, nechci Vám kazit ráno, tak Vám posílám po vzoru mediálních trendů zvířátko na závěr, ať to aspoň trochu vyžehlím! :) Přeji pěkný den všem **

Zveřejnil(a) Gabriela Koukalova dne 29. Listopad 2017

Koukalovou k poměrně razantnímu prohlášení vedla série verdiktů MOV, který během listopadu z předchozích her v Soči vyřadil kvůli porušení dopingových pravidel 19 ruských sportovců, pročež pořadatelská země přišla o 11 medailí. 

11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV? 11 odebraných medailí, 25 doživotních trestů. Na které ruské sportovce si posvítil MOV? Prohlédněte zde

Jedním z odebraných cenných kovů byla i stříbrná medaile z ženské biatlonové štafety, kterou tudíž získá původně čtvrté české kvarteto ve složení Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Jitka Landová. A právě k Landové, která nyní působí jako učitelka tělesné výchovy v Jablonci, se ve svém příspěvku ještě vrátila. 

Máš medaili z olympiády. Landová se o bronzu dozvěděla z esemesky, když si dělala přípravu do školy Máš medaili z olympiády. Landová se o bronzu dozvěděla z esemesky, když si dělala přípravu do školy Čtěte zde

"Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno zadost, na druhou mě to mrzí za Evu Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch," napsala Koukalová zhruba ve dvě hodiny ráno na Facebook. 

Světový pohár biatlonistů dnes (17:15) ve švédském Östersundu pokračuje individuálním závodem žen, jehož by se měly zúčasnit dvě členky čerstvě bronzové štafety ze Soči, Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Gabriela Koukalová sice se zbytkem reprezentace trénuje, ale kvůli dlouhodobým problémům s lýtky do závodu nenastoupí. 

Takové to, když vám po pár letech přiklepnou medaili z olympiády. Jako dobrý, ale párty z toho dělat fakt nebudeme. A čvrtou do štafetové sestavy, Jíťu Landovou, pozdravujem do Jablonce!;)

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 27. Listopad 2017
reklama