reklama

Nová Hejnová i výškařská naděje. Takhle vypadá česká atletická budoucnost

Vycházející české atletické hvězdy se chystají na blížící se mistrovství Evropy. Budou na něm bojovat i o olympiádu. Vycházející české atletické hvězdy se chystají na blížící se mistrovství Evropy. Budou na něm bojovat i o olympiádu. Foto: Milan Kammermayer
V nizozemském Amsterdamu se 6. až 10. července uskuteční mistrovství Evropy v atletice. Zúčastní se ho i několik vycházejících českých hvězd, včetně překážkářky Terezy Vokálové, výškařky Michaely Hrubé či běžce na střední tratě Filipa Sasínka.

Praha - Červená v kombinaci s modrou je dominantní na dresech českých atletů pro olympijské hry do Ria. Reprezentanti včetně tří olympioniků je dnes představili v zahradách Strahovského nádvoří v Praze. Představené oblečení mohou atleti používat pouze na stadionu při svých soutěžích, v ostatních případech je obleče sponzor Českého olympijského výboru.

Do role modelů se převtělili 190 centimetrů vysoká výškařka Michaela Hrubá, ale třeba také další olympionici jako koulař Tomáš Staněk a tyčkař Jan Kudlička, který se minulý týden při Pražské tyčce blýskl českým rekordem 583 cm. Společně s nimi si reprezentační dresy oblékly také mladé naděje: mílař Filip Sasínek, překážkářka Tereza Vokálová a sprinterka Nikola Bendová.

Dresy jsou z moderního funkčního materiálu a v provedení tílek mají modrá ramínka. Na boku mají dresy i modré elastické kalhoty bílé tečky. Pro příznivce jsou připraveny varianty trik se sloganem Fanoušek je součást týmu místo olympijského loga.

Zatímco dresy atletů jsou decentní, oficiální olympijské oblečení má naopak evokovat brazilský karneval, a je proto daleko barevnější. Na všech kouscích ho zdobí kresba běžce Emila Zátopka.

reklama