reklama
1:30 • Olympijské hry v Tokiu • Den 6

Olympijské hry v Tokiu: Den 6

Přeji hezký čtvrtek. Letní olympijské hry 2021 v Tokiu jsou v plném proudu a my společně budeme pokračovat dalším dnem. K vidění bude opět několik českých nadějí, které by mohly zaútočit na medaile. Zmínit musíme především české tenistky, jež budou hrát semifinále, či střelce a kanoistku Fišerovou.

1:37

Svého olympijského představení se dnes dočkají golfisté. Na greenu už dokonce máme několik z nich, avšak zatím bez Ondřeje Liesera. Ten by se měl ke své úvodní ráně dostat až zhruba kolem čtvrté hodiny ranní.

1:45

První medaile se dnes budou rozdávat ve veslování a týkat se to může také jedné české posádky. Pár minut před třetí hodinou se totiž v áčkovém finále dvojskifu lehkých vah představí Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem. České duo totiž včera zvládlo semifinále i za pomoci Norů, kteří jeli jasně na postupové pozici, nicméně kousek před finišem se cvakli.

1:55

Již za malou chvíli začne druhý kvalifikační den v trapu žen, kde to má skvěle rozjeté Slovenka Zuzana Rehák Štefečková. Nás ovšem bude zajímat především mužský trap, jehož druhý kvalifikační den začne přibližně ve 2:50. V akci bude znovu Jiří Lipták s Davidem Kosteleckým, kteří se pokusí probojovat do šestičlenného finále.

2:02

Dnešním dnem začíná také ženský turnaje v sedmičkovém ragby. Hned úvodní zápas mezi Francií a Fidži by mohl nabídnout zajímavou podívanou, nicméně největší favoritky z Nového Zélandu půjdou na věc až ve 4:30, kdy by měly rozdrtit Keňu.

Dnešní program sedmičkového ragby žen:

2:00 Francie - Fidži, 2:30 Kanada - Brazílie, 3:00 USA - Čína, 3:30 Austrálie - Japonsko, 4:00 ROV - Velká Británie, 4:30 Nový Zéland - Keňa

9:30 Kanada - Fidži, 10:00 Francie - Brazílie, 10:30 Austrálie - Čína, 11:00 USA - Japonsko, 11:30 Nový Zéland - Velká Británie, 12:00 ROV - Keňa

2:10

První zápas už je rozehraný také v rámci dalšího kola ženského volejbalového pavouka. Italky by měly potvrdit pozici velkých favoritem v souboji s Argentinou, avšak velmi důležité utkání čeká především obhájkyně zlatých medailí z Číny. Ty by dnes konečně potřebovaly zvítězit.

Dnešní volejbalový program: 2:00 Itálie - Argentina, 4:05 Jižní Korea - Dominikánská rep., 7:20 Srbsko - Keňa, 9:25 Čína - ROV, 12:40 Japonsko - Brazílie, 14:45 USA - Turecko

2:15

To nejpodstatnější z dnešního dění:

- Jiří Lipták Davidem Kosteleckým ovládli finále trapu a berou zlato i stříbro.

- Jistou medaili má tenisový pár Krejčíková/Siniaková. Semifinále čeká Markétu Vondroušovou.

- Plážoví volejbalisté Perušič se Schweinerem zvládli klíčový duel základní skupiny.

- Kanoistce Tereze Fišerové finále nevyšlo.

- Skifaři Šimánek a Vraštil vyjeli ve finále dvojskifu lehkých vah čtvrté místo.

2:30

Již přibližně za 20 minut uvidíme první dnešní boj o medaile z českého pohledu. Ve finálové jízdě se totiž představí dvojskif lehkých vah Jiří ŠimánekMiroslav Vraštil. Podle časů ze semifinále by českému páru měla patřit až pátá příčka, nicméně stát se může cokoliv, což ukázal včera již norský pár, který se převrátil

2:40

První dnešní medaile jsou rozdány ve veslování a úspěšnou obhajobu mají za sebou chorvatští bratři Sinkovićové.

2:49

Nyní už je čas zbystřit! Chystá se finále dvojskifu lehkých vah mužů za účasti české dvojice Šimánek - Vraštil. Tak uvidíme, jak se klukům jejich boj o medaile vydaří. Proti nim budou Italové, Iři, Němci, Uruguayci a Belgičané.

2:51

Nejlepší start do finále předvedli favorizovaní Němci. Naši jsou na prvním mezičase na čtvrté pozici, přičemž ztráta na medaile činí necelé dvě vteřiny.

2:54

Po jednom kilometrů je pořadí stále totožné. První Německo, následuje Irsko, Itálie a Česko. Pro medaili je třeba nyní pořádně zabojovat, neboť ztráta na třetí místo se stále udržuje na stejné hodnotě.

2:55

Irsko převzalo vedení v závodě a svedou tuhý boj s Německem. Naši stále čtvrtí, ale už se na ně pomalu dotahují Belgičané.

2:56

Drtivý nástup Irů zůstal bez německé odpovědi a největší favorité na zlato tak potvrzují svou roli ziskem zlaté medaile. V samotném závěru pořádně přitlačila také česká dvojice Šimánek - Vraštil, avšak velký náskok Itálie už nedokázali stáhnout. Je z toho krásná čtvrtá pozice! Od medaile dělily Čechy zhruba dvě vteřiny.

3:05

Zatímco jsme sledovali finále českých skifařů, druhý kvalifikační den začali čeští trapeři. Ve hře máme Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého, který včera udělal o jednu chybu více a potřeboval by ideálně dva čisté nástřely.

3:15

Výborně! David Kostelecký zvládl dnešní první kolo a celkově čtvrté ve kvalifikaci trapu bez jediné nepřesnosti a výrazně tak zvýšil své naděje na účast ve finálové šestici. Jiří Lipták bude střílet až v poslední skupině.

3:22

První dnešní utkání volejbalového programu je minulostí a Argentinky už jsou téměř bez šance na postup.

3:34

I přes veškerá protipandemická nařízení se včera na Fidži pořádně oslavovalo. Důvodem byla pochopitelně zlatá medaile ze sedmičkového ragby mužů.

3:53

Medaile už se dnes rozdaly také v plaveckém bazénu. Na osmistovce volným způsobem slavil Američan Robert Finke, na kterého ovšem nedokázal navázat jeho téměř jmenovec Nic Fink. Závod na 200m prsa totiž před Arnem Kammingou v olympijském rekordu ovládl Izaac Stubblety-Cook z Austrálie. Překvapivá je především bronzová medaile Mattiho Mattssona z Finska, který už loni zvažoval ukončení kariéry.

4:01

Přestože o kousek nevybojovali medaili z olympijských her, jsou skifaři Jiří Šimánek Miroslavem Vraštilem spokojení.

reklama