reklama
2:00 • Olympijské hry v Tokiu • Den 10

Olympijské hry v Tokiu: Den 10

Přeji příjemné pondělí. Olympijský hry se přehouply do svého závěrečného týdne a nás dnes čeká další den nabitý sportem. Z českého pohledu se představí především atletky a rychlostní kanoisté.

2:07

Aktuálně už se rozjela akce na několika sportovištích. Na atletickém stadionu se začíná mužskou kvalifikací v hodu kladivem, kde je favoritem dvaatřicetiletý Paweł Fajdek z Polska. Ten už má za sebou první pokus, ovšem na kvalifikační limit mu teď chybí více než tři metry.

2:14

Hraje se také první volejbalové utkání dnešního programu. Srbské volejbalistky prožívají parádní vstup do zápasu, když nad Jižní Koreou vedou už 17:8. Velmi zajímavé budou především ranní utkání mezi ROV a Tureckem či Čínou a Argentinou. Právě Číňanky jsou jakožto obhájkyně jen kousek od vyřazení. Stačí, když Turkyně získají jeden bod za prohru 2:3.

Další volejbalový program: 4:05 USA - Itálie, 7:20 ROV - Turecko, 9:25 Čína - Argentina, 12:40 Japonsko - Dominikánská rep., 14:45 Brazílie - Keňa

2:20

Klíčové utkání v boji o postup se pro změnu odehrává na palubovce haly Jojogi. Házenkářky Jižní Korey totiž bojují s Angolou o velkou šanci na přiblížení se k postupu. Obě reprezentace by v případě vítězství měly čtyři body, čímž by se dotáhly na třetí Černou Horu. Aktuálně se do vedení 11:9 dostaly házenkářky z afrického kontinentu.

Další házenkářský program: 4:00 Francie - Brazílie, 7:15 Španělsko - ROV, 9:15 Maďarsko - Švédsko, 12:30 Nizozemsko - Černá Hora, 14:30 Norsko - Japonsko

2:23

Sledujeme také střelecký areál, kde se dnes budou rozdávat poslední medaile. Rozběhnutá již je kvalifikace na 25 metrů ve střelbě mužů z rychlopalné pistole, od 4:30 budou muži střílet na padesátimetrovou vzdálenost z pušky. V akci bude také česká dvojice Petr NymburskýJiří Přívratský.

2:26

Samozřejmě už se také bojuje o postup do čtvrtfinále turnaje v plážovém volejbale. Po vítězství v prvním setu si americký pár Rossová/Klinemanová komplikuje situaci, když proti kubánskému páru Lidy/Leila ztrácí úvod druhé sady.

2:30

Tak pozor! Paweł Fajdek se v druhém pokusu své kvalifikace v hodu kladivem nezlepšil a jako obrovský favorit se dostává do těžké pozice. Aktuálně je s hodem 74,28 až devátý a to ještě nepřišla na řadu ani druhá kvalifikační skupina.

2:35

Od hodu kladivem posuňme kousek vedle, neboť se chystá první rozběh žen na 1500 metrů. Česká výprava bude mít zastoupení ve všech třech rozbězích a v tomto se nám představí Kristiina Mäki. Jistotu postupu má šest nejrychlejších, dalších šest postupuje na čas.

2:38

Čtyřnásobný mistr světa Paweł Fajdek si posledním kvalifikačním pokusem aspoň trochu zlepšil reputaci, když poslal kladivo do vzdálenosti 76,46 metrů. Tím ovšem nesplnil kvalifikační limit a bude doufat, že se dostane mezi nejlepších dvanáct. Momentálně je Polák pátý.

2:42

Výborně zvládnutý rozběh na 1500 metrů v podání Kristiiny Mäki. Česká reprezentantka si od startu skvěle takticky hlídala svou pozici a v cíli je v osobním rekordu 4:04,55 na šestém místě. Tím se česká mílařka dostává do semifinále!

2:49

Nyní už sledujeme druhý rozběh na 1500m žen, ve kterém je velkou favoritkou Sifan Hassanová z Turecka. Nás ovšem musí zajímat především výkon Diany Mezuliáníkové.

2:54

A další postup! Diana Mezuliáníková se inspirovala svou reprezentační kolegyní Kristiinou Mäki a ze šestého místa svého rozběhu postupuje do semifinále. Časem 4:05,49 si navíc také vylepšuje osobní rekord.

2:57

Vítězkou rozběhu Diany Mezuliáníkové se podle očekávání stala nizozemská reprezentantka Sifan Hassanová, která byla dlouho pozadu, avšak nakonec se po razantním finiši probojovala na očekávanou pozici.

3:01

Po dvou postupech se do svého rozběhu na olympijských hrách vydala také Simona Vrzalová, která je třetí Češkou, jež bude bojovat o semifinále. Doufejme, že naváže na Mäki a Mezuliáníkovou.

3:05

Simona Vrzalová bohužel nedokázala reagovat na rychlý úvod v podání předních běžkyň a v semifinále nebude. Rozběh s přehledem ovládla Keňanka Faith Kipyagonová.

3:06

S časem 4:19,46 je to pro Simonu Vrzalovou nakonec třinácté místo. Čeští fanoušci se tak musí spokojit s dvojnásobnou účastí ve semifinále.

3:10

Přesouváme se do vodního kanálu, kde se dnes poprvé představují rychlostní kanoisté. Již zhruba za tři minutky by se měli ukázat bratři Fuksové, kteří budou bojovat o první dvě místa. Ty by zaručily přímý postup do semifinále.

3:13

Bratři Fuksové se právě vydali do svého boje o postup do semifinále a je před nimi 1000 metrů.

3:15

Po 500 metrech se bratři Fuksové drží na pátém místě. Ztráta bohužel narostla na více než dvě vteřiny.

3:18

Martin a Petr Fuksové budou muset do čtvrtfinále. Druhá polovina trati jim sice vyšla výborně, ale na samotné čelo to nestačilo. S vypuštěným závěrem a časem 3:53 obsadili třetí místo. Přímo do semifinále jde německé duo Brendel-Hecker a španělská dvojice García-Martínez.

reklama