reklama
2:00 • Olympijské hry v Tokiu • Den 5

Olympijské hry v Tokiu: Den 5

Dobrý den. Letní olympijské hry v Tokiu pokračují ve středu dalším dnem nabitým sportovními událostmi. Z českého pohledu budou v akci plavci, tenistky či čeští basketbalisté. Pojďme na to.

2:06

Veslařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová obsadily na dvojskifu čtvrté místo v olympijském finále B, celkově skončily v Tokiu desáté a zopakovaly výsledek z Ria de Janeiro. České reprezentantky svoji poslední jízdu v Japonsku strávily téměř celou na první pozici, ale v závěru neodolaly náporu Australanek, Francouzek a Italek.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše do semifinále ostře nastoupily a všemi mezičasy na dvoukilometrové trati projely jako první. Až dvousekundový náskok po úvodní pětistovce ale zejména později vítězné Australanky Amanda Batemanová a Tara Rigneyová začaly postupně stahovat a v posledních desítkách metrů se před českou dvojici posunuly i další dvě lodě. Od vylepšení výsledku z předchozí olympiády dělilo Antošovou a Fleissnerovou 31 setin, za Australankami zaostaly o 1,48 sekundy.

Skifařky Kristýna Fleissnerová a Lenka Antošová ve finále B na OH 2020 Český dvojskif vybojoval ve finále nižší kategorie čtvrté místo. | Foto: Reuters
2:15

Na jaké soutěže s českou účastí se dnes těšit? Plavkyni Barboru Seemanovou čeká na dvoustovce životní finále, Markéta Vondroušová a také deblový pár Krejčíková, Siniková budou hrát o semifinále, v akci bude poprvé také slalomář Jiří Prskavec a basketbalisty čeká výběr Francie.

2:24

V Tokiu se řešil náročný program českých tenistek, na který mnohé z nich včera dojely…

2:36

První zlatou veslařskou medaili na olympijských hrách v Tokiu získaly favorizované Rumunky Ancuta Bodnarová a Simona Radisová na dvojskifu.

Rumunský dvojskif Ancuta Bodnar, Simona-Geanina Radis Favorizované Rumunky si podle očekávání dokráčely na závodě dvojskifů pro zlato. | Foto: Reuters
2:47

Mužský dvojskif ovládli na olympijských hrách v Tokiu francouzští mistři Evropy Hugo Boucheron a Matthieu Androdias před Nizozemci a Číňany.

2:55

Během několika minut startuje pro české fanoušky také nesmírně zajímavá kvalifikace Trapu. První kvalifikační den nabídne i výkony dvou Čechů - hned v první skupině je Jiří Lipták, kterého čeká pět soupeřů, a olympijský vítěz z Pekingu 2008 David Kostelecký je v 5., pětičlenné skupině.

3:08

Australské veslařky ovládly na olympijských hrách čtyřku bez kormidelnice. Stejně jako na posledním MS vyhrály souboj s nizozemskou lodí. Nizozemsko bere během půlhodiny třetí medaili, zlato však ani jedno (dvě stříbra a jeden bronz).

3:20

Jiří Lipták v první sérii pokosil všechny terče a byl stoprocentně - výborně! Do akce jde nyní David Kostelecký.

3:27

Čtvrté finále v krátkém sledu na olympijské regatě: Také mužský závod čtyřky bez kormidelníka skončil v Tokiu triumfem australského veslování. Druzí byli Rumuni a třetí Italové.

Australský čtyřskif na LOH 2020 Australský čtyřskif Alexander Purnell, Spencer Turrin, Jack Hargreaves a Alex Hill zvládl napínavé finále a dojel si pro zlaté medaile. | Foto: Reuters
3:35

Už za chvíli čeká českou plavkyni nejdůležitější závod její kariéry.

3:43

Závodnice přicházejí k bazénu, česká plavkyně bude v dráze č. 2.

3:50

Barbora Seemanová bojovala jako pravá česká lvice a nakonec končí na skvělém 6. místě na kraulařské dvoustovce, navíc v novém českém rekordu. Zlato - již druhé na této olympiádě - bere v novém olympijském rekordu Australanka Ariarne Titmusová.

Ariarne Titmusová z Austrálie slaví triumf v kraulařské dvoustovce na OH 2020 Ariarne Titmusová z Austrálie slaví triumf v kraulařské dvoustovce na OH 2020 | Foto: Reuters
3:58

Nizozemská párová čtyřka Uittenbogaard, Wiersma, Wieten, Metsemakers vyhrála olympijské finále v Tokiu v historicky nejlepším čase 5:32,03. Nizozemci jsou tak dnes na olympijské regatě medailově hodně úspěšní.

4:05

Úřadující mistr světa Kristóf Milák vyhrál na olympijských hrách suverénně finále na 200 m motýlek a získal v Tokiu první plavecké zlato pro Maďarsko.

Maďarský plavec Kristof Milak Jednadvacetiletý maďarský plavec Kristof Milak slaví premiérové olympijské zlato. | Foto: Reuters
4:09

Seemanová se ve finále pod pěti kruhy představila jako první česká plavkyně od roku 2000, kdy byl prsař Daniel Málek v Sydney pátý na stovce i dvoustovce.

V medailovém souboji na kraulařské dvoustovce opět překonala český rekord, jeho hodnotu v Tokiu posunula na 1:55,45 minuty.

Česká plavkyně Barbora Seemanová ve finále kraulařské dvoustovky na OH 2020 Česká plavkyně Barbora Seemanová ve finále kraulařské dvoustovky na OH 2020 | Foto: ČTK
4:11

David Kostelecký v prvním kole kvalifikace trapu napodobil výkon krajana Jiřího Liptáka a obou jsou zatím na děleném prvním místě - stříleli bez chyby a pokosili všech 25 terčů.

4:15

Dnešní medailové boje na olympijské regatě ukončil šestý závod. Čínské veslařky Čchen Jün-sia, Čang Ling, Lju Jang, Cchuej Siao-tchung ovládly finále párové čtyřky na OH v historicky nejrychlejším čase 6:05,13.

4:20

Dvojskif Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil mocným finišem dojel v prvním semifinále dvojskifu lehkých vah na 3. místě a míří do šestičlenného finále!

4:25

Naše pozornost směřuje také do sektoru lukostřelkyň, kde se na své vystoupení chystá česká reprezentantka Marie Horáčková. Její soupeřkou v zápase play-off bude domácí Miki Nakamura. Uvidíme, jak závod poznamená blížící se tajfun, který komplikuje situaci v Tokiu.

Sport
Sport
28. 7. 2021
reklama