reklama

Musíme něco zlepšit, uvědomují si čeští hokejisté po utrápené výhře nad Koreou

ZOH 2018, Česko-Jižní Korea: Michal Řepík - Matt Dalton ZOH 2018, Česko-Jižní Korea: Michal Řepík - Matt Dalton autor: ČOV/Martin Malý
Svěřenci Josefa Jandače tvrdí, že podobný průběh duelu s domácím týmem čekali.

Pchjongčchang - České hokejisty nepřekvapilo, že ve svém úvodním utkání na olympijském turnaji v Pchjongčchangu měli tolik práce s Koreou. Domácí tým porazili jen těsně 2:1.

"Věděli jsme, že to bude urputné utkání," prohlásil útočník Michal Řepík, jenž nakonec v oslabení vstřelil vítěznou branku. "Možná jsme doufali, že nám tam napadá o pár gólů více. Šance tam byly, ale brankář Dalton to pochytal," doplnil.

Na nevyužívání příležitostí žehral i další forvard Roman Červenka. "Nedali jsme šance. Kdybychom je proměnili, mohlo to být klidnější," uznal a s parťákem Řepíkem se shodoval: "Korejci nás nepřekvapili, hráli to, co jsme čekali. Kdybychom dali góly, tak by se zlomili a zápas by vypadal jinak. Tím, že byl soupeř pořád na dosah, tak to bylo vyrovnané nebo nervózní až do konce."

Pavel Francouz v české brance byl prvním z gólmanů, který v zápase inkasoval. Další puk už ale za svá záda nepustil. "Čekal jsem, že zápas bude přesně takhle vypadat, a splnilo se to," tvrdil také on. "Korejci hrají výborně v obraně, těží z brejků a v bruslení jsou velice dobří, rychlí. Snažili jsme se to hlídat a myslím si, že do žádných brutálních šancí jsme je nepustili, což bylo super. Kluci hráli výborně do obrany," chválil spoluhráče.

V dalším zápase čeká na český tým Kanada. A ta by měla být kvalitativně ještě výš než snaživí Korejci. "Ukážeme si video, musíme něco zlepšit. Určitě je třeba rychleji posouvat puky a dostávat se lépe ze třetiny. Na tom musíme zapracovat," burcoval Řepík.

Severokorejské krásky málem přivolaly senzaci. Tak Češi vstoupili do turnaje plného otazníků Severokorejské krásky málem přivolaly senzaci. Tak Češi vstoupili do turnaje plného otazníků Prohlédněte zde
reklama