reklama

Putin popřel, že se na dopingu ruských sportovců podílela vláda

Vladimír Putin Vladimír Putin autor: Reuters
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že vláda se rozhodně nepodílela na údajném systematickém dopingu ruských sportovců. Ti kvůli němu byli vyloučeni z atletických soutěží a hrozí jim, že nebudou startovat ani na hrách v Rio de Janeiru. Podle Putina ale nelze uplatňovat princip kolektivní viny.

Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin krátce před odpoledním vynesením verdiktu Rady Mezinárodní atletické federace IAAF o účasti ruských atletů na olympijských hrách v Riu popřel, že do organizovaného dopingu reprezentantů byla zapojena ruská vláda.

"Ani nemohla být. Rusko nikdy nepodporovalo doping na žádné státní úrovni," řekl dnes Putin v Petrohradu. Reagoval tak na dokument německé televize ARD, která přinesla informace, že nejvyšší ruští představitelé včetně ministra sportu o státem řízeném dopingu věděli.

Ruští atleti v Riu? Nevypadá to s nimi dobře, tvrdí Šťovíček. Verdikt padne dnes večer Ruští atleti v Riu? Nevypadá to s nimi dobře, tvrdí Šťovíček. Verdikt padne dnes večer Čtěte zde

Putin zároveň upozornil, že podle jeho názoru nelze uplatnit princip kolektivní viny a potrestat za doping všechny atlety. "Zodpovědnost by měl nést každý osobně," prohlásil. "Je chyba, že je celý případ zpolitizovaný, protože doping je celosvětový problém a netýká se jen Ruska," doplnil.

Rada IAAF nyní na zasedání ve Vídni jedná o případném vyloučení všech ruských atletů z her v Riu. Výsledek hlasování by měla zveřejnit na tiskové konferenci v 17:00.

reklama