reklama

Sáblíkovou čeká generálka na olympiádu. Zdravotně je to jako na houpačce, tvrdí

Martina Sáblíková Martina Sáblíková autor: Milan Kammermayer
Martinu Sáblíkovou čekají o víkendu poslední závody před olympiádou. O výsledek jí ale nejde.

Erfurt - Rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou čeká o víkendu v Erfurtu generálka na olympijské hry v Pchjongčchangu. Start v pátém díle Světového poháru však pro ni není důležitý s ohledem na výsledek, chce si ověřit, jak na tom aktuálně je. Královna dlouhých tratích má totiž v sezoně problémy se zády, kvůli kterým vynechala i mistrovství Evropy na začátku roku. Před závody v Německu ale přiznala, že se cítí mnohem lépe a věří, že se jí podařilo dohnat i tréninkové manko.

"V jakém jsem teď rozpoložení? V docela dobrém," řekla Sáblíková novinářům v Erfurtu. "Zdravotně je to trochu jako na houpačce. Chvilku je to dobré, chvilku nic moc. Teď jsem byla tři týdny v Itálii, kde jsem odtrénovala všechno, co jsem měla. Občas jsem šla hodně přes bolest, ale občas jsem bolest skoro necítila. Je to jak kdy," uvedla třicetiletá česká reprezentantka.

Sáblíková neprožívá zatím zrovna ideální sezonu. Problémy se zády má od jejího začátku a stále například čeká na premiérový triumf v závodě SP. V seriálu, který jedenáctkrát v řadě ovládla, je nyní průběžně druhá. Dobře si ale uvědomuje, že nejdůležitější závody ji čekají v únoru na olympiádě. I proto moc neřeší výsledky z Erfurtu.

 "Poslední tři týdny jsem trénovala jak za poslední tři měsíce ne. Vůbec nevím, jak na tom to tělo bude, jestli bude hodně unavené, nebo ne. Každopádně v pátek se mi na ledě jezdilo celkem fajn. Závod je ale jiný, uvidíme," řekla Sáblíková, která se v sobotu představí na trati 1500 metrů a v neděli na trojce.

Samkovou dál trápí rozmary počasí, ani dnes se v Erzurumu nedostane na trať Samkovou dál trápí rozmary počasí, ani dnes se v Erzurumu nedostane na trať Čtěte zde

Zda pojede i v sobotu patnáctistovku, se rozhodne až dnes večer. "Já se prostě teď nemůžu připravovat na Světový pohár. Já se musím připravit na desátého února a buď to vyjde, nebo to nevyjde," podotkla trojnásobná olympijská vítězka, která bude v Pchjongčchangu obhajovat zlato a stříbro ze Soči. "Všichni víme, že tady je olympiáda a pak se nikdo nebude ptát, jestli jsme vyhráli nebo prohráli nějaký Světový pohár. Všichni sází všechno na závod na olympiádě," řekla.

Sáblíková závodila naposledy 10. prosince, i proto je zvědavá, jak po pauze bude reagovat její tělo. "Trénink je trénink, tam se můžu hecovat, jak chci. Ale závod je závod, jede tam každý sám úplně naplno. Tam je to pak o něčem jiným. Odraz je jiný. Při tréninku si člověk relativně uleví, ale při závodě to nechce pustit, ještě když má dobrého soupeře. Uvidíme, jak to bude vypadat. Aspoň budu vědět, s čím můžu počítat a s čím ne," řekla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

reklama