reklama

Karlovy Vary hostí evropský šampionát v aerobiku. Čeští reprezentanti patří mezi špičku

Karolína Kudláčková je velkou českou nadějí. Karolína Kudláčková je velkou českou nadějí. autor: Farkas, Eventphotography.eu
Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech se uskuteční od 24. do 26. května v Karlových Varech a Češi patří mezi favority.

Praha - Čeští reprezentanti budou horkými favority na blížícím se Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech, které se koná od 24. do 26. května v Spa hotelu Thermal v Karlových Varech.

"Reprezentační tým FISAF.cz je letos opět ve skvělé formě. Divácky atraktivní budou všechny věkové kategorie už od nejmladších kadetů. Budeme moc rádi, když diváci přijedou podpořit naše závodníky," zve na sportovní událost Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. 

Česká výprava patří každoročně mezi špičku ve všech soutěžních a věkových kategoriích. Největšími konkurenty budou především závodníci z Belgie a Ruska.

Jednou z nejsledovanějších kategorií je tradičně kategorie dospělých žen, v níž je českým želízkem v ohni několikanásobná juniorská mistryně světa a Evropy Karolína Kudláčková ze Studia K Barrandov. "V dospělé kategorii se mi závodí dobře a odměnou je už samotná účast na mistrovství Evropy. Mám těžší sestavu, je obtížnější odstraňovat chyby. I po psychické stránce je to náročnější, ale bojuji a samotný závod si chci užít," říká nejmladší česká naděje v kategorii dospělých žen. 

Ve stejné kategorii se pak představí i Adéla Citová z Fitness Studia Louny, která si loni odvážela bronzovou medaili a evropského šampionátu se účastní již potřetí. Třetí nominovanou je pak Veronika Šeráková z Aerobik studia Dvojka ze Sedlčan.

Juniorské zlato, miláček publika i 47 medailí. Češi na MS v aerobiku excelovali Juniorské zlato, miláček publika i 47 medailí. Češi na MS v aerobiku excelovali Prohlédněte zde

Zahanbit se určitě nenechají ani české reprezentantky v kategorii dospělých fitness týmů. Několikanásobné mistryně světa Aerobic Dancers Kladno se vracejí do dospělé kategorie po dvou letech a v novém složení. Skvělé výkony jistě předvedou i závodnice v aerobik performance z Fit Studia D či Oxygenu Příbram ve fitness step, které loni získaly bronz.

Českému týmu dorůstají posily

Taktéž mezi juniory a kadety je na co se těšit. Čeští reprezentanti těchto kategorií vozí z mezinárodních akcí pravidelně medaile. Představí se například stříbrná Viktorie Prokopová, zlatý Radek Dvořák nebo obhájkyně zlata ve fitness aerobik grande z Fitness Centra Báry a Hanky Šulcové. 

Velké posily navíc letos přicházejí do kadetské reprezentace. Nejpočetnější věkovou závodní skupinu tak jistě čeká nejedno překvapení.

Novinkou mistrovství Evropy v aerobiku bude kategorie aerobik performance, v níž se předvedou pětičlenné týmy, a to ve všech věkových skupinách, od kadetů přes juniory až po dospělé. Představí se s nápaditou sestavou a zejména se zpracováním jejího tematického děje. Podle pořadatelů dodá tato nová kategorie mezinárodním závodům další rozměr a pokusí se tak skloubit sportovní zážitek s kulturním.

reklama