reklama

Americký kouč nesmí kvůli obtěžování trénovat bruslařky

Trenér Mueller byl odvolán od norské reprezentace

Oslo - Olympijský vítěz z roku 1976 Peter Mueller už není trenérem norské rychlobruslařské reprezentace. Vedení tamního svazu amerického kouče kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování odvolalo.

Pětapadesátiletého Muellera z obtěžování obvinila rychlobruslařka Maren Haugliová, podle níž ji sexuálně obtěžoval slovními poznámkami při večeři během závodů Světového poháru v Berlíně.

"Vedení svazu se jednohlasně shodlo na tom, že šlo o závažný incident, a proto nemáme jinou možnost než zrušit smlouvu s Peterem Muellerem," citovala agentura AP prezidentku svazu Vibecke Sörensenovou.

Čtěte také: Sáblíková zase vyhrála. Po triumfu na pětce vládne SP

"Jsem zklamán a poradím se s právníky o dalších krocích," reagoval Mueller a popřel, že by Haugliovou sexuálně obtěžoval. "Myslel jsem to jako vtip. Vůbec by mě nenapadlo, že by to někdo mohl považovat za něco jiného," dodal.

Vítěz olympijského závodu na 1000 metrů z her v Innsbrucku vedl norskou reprezentaci šest let. Předtím slavil úspěchy jako kouč Američanky Bonnie Blairové, své bývalé manželky Marianne Timmerové z Nizozemska a Němky Claudie Pechsteinové.

reklama