reklama

Kuba přišla o další hvězdu, trojskokan Pichardo zmizel z reprezentačního soustředění

Pedro Pablo Picardo (vlevo) je dalším kubánským sportovcem, který se rozhodl pro emigraci. Pedro Pablo Picardo (vlevo) je dalším kubánským sportovcem, který se rozhodl pro emigraci. autor: ČTK
Pedro Pablo Pichardo, dvojnásobný mistr světa v trojskoku, zmizel z reprezentačního soustředění kubánského týmu ve Stuttgartu. Údajně se rozhodl emigrovat, což není v kubánském sportu ojedinělý případ.

Stuttgart - Dvojnásobný vicemistr světa v trojskoku Pedro Pablo Pichardo je dalším z kubánských sportovců, který se rozhodl emigrovat. Podle médií zmizel třiadvacetiletý atlet beze stopy z reprezentačního soustředění ve Stuttgartu. Španělský list AS uvedl, že si Pichardo vybírá z několika nabídek. Do Španělska, pro které se po emigraci z Kuby rozhodli překážkáři Yidiel Contreras a Orlando Ortega či diskař Lois Maikel Martínez, prý namířeno nemá.

Pichardo naplňuje pověst velkého trojskokanského talentu. Stříbrné medaile získal na posledních dvou světových šampionátech v Moskvě a Pekingu, má také bronz halového mistrovství světa v Sopotech v roce 2014. S osobním rekordem 18,08 metru je čtvrtým nejlepším trojskokanem historie.

reklama