reklama

Vondrová zaběhla na extralize tři rekordy. V Kladně zářily i Sajdoková se Švábíkovou

Lada Vondrová. Lada Vondrová. autor: Milan Kammermayer
Tři osobní maxima si vytvořila na druhém kole atletické extraligy v Kladně talentovaná běžkyně Lada Vondrová. Rekordy ve svých disciplínách pokořily také výškařka Bára Sajdoková a tyčkařka Amálie Švábíková.

Dvacetiletá čtvrtkařka zvolila tři doplňkové disciplíny a vybojovala pro USK Praha dvě vítězství. Překvapivě ovládla závod na 800 metrů v čase 2:04,45 a za pouhých dvacet minut poté doběhla pátá ve finále stovky za 11,97. Na dvoustovce pak porazila i vítězku nejkratšího sprintu Nikolu Bendovou výkonem 23,40.

Výškařská hvězdička zraje pod dohledem bratra. Jdu vlastní cestou, říká Sajdoková Výškařská hvězdička zraje pod dohledem bratra. Jdu vlastní cestou, říká Sajdoková Čtěte zde

"Moc jsem to nečekala, protože jsme byli na soustředění a byla jsem ještě trochu utahaná. Proto jsme zvolili vedlejší disciplíny a vyšlo to na výbornou," komentovala svůj trojboj Vondrová na facebookovém profilu atletického svazu.

Na osmistovce si poradila i se specialistkami a druhou Dianu Mezuliáníkovou porazila o 75 setin. "Hodně mě to překvapilo. Většinou to táhnu a ony si na mně smlsnou na poslední dvoustovce, teď jsem jim to konečně vrátila," smála se.

Vondrová navázala na dva týdny staré představení z pražské Julisky, kde se na extralize zaskvěla na čtvrtce časem 51,35, který ji řadí na třetí místo letošních světových tabulek, a ovládla i dvoustovku.

Mužskou čtvrtku v Kladně vyhrál favorizovaný Pavel Maslák za 46,46. Na poloviční vzdálenosti se musel stejně jako na Julisce sklonit před Janem Jirkou a navíc i mladým Matějem Krskem, kteří oba pokořili hranici 21 sekund.

Ve výšce si osmnáctiletá Bára Sajdoková vylepšila osobní rekord na 191 cm a je první v letošních juniorských světových tabulkách. O čtyři centimetry porazila bývalou juniorskou mistryni světa Michaelu Hrubou, která se vrací po sérii zranění.

Předloňská juniorská mistryně světa ve skoku o tyči Amálie Švábíková si po dvou letech vylepšila osobní rekord, a to o čtyři centimetry na 455. "Jsem naprosto nadšená. Po dvou letech vidím, že to jde, už jsem tomu ani nevěřila," řekla dvacetiletá atletka.

V hodnocení družstev opět zvítězili atleti Dukly Praha, mezi ženami byla tentokrát nejlepší Škoda Plzeň.

reklama