reklama

Nymburk se těší do opravené Královky i proto, že ušetří

Nymburk - USK Praha (Washington) Nymburk - USK Praha (Washington) autor: Aktuálně.cz
Basketbalisty Nymburka čeká další stěhování, některé domácí zápasy budou hrát v hale Královka.

Praha  - Dvojzápasem domácí ligy a VTB ligy 12. března proti Děčínu a 15. března proti Tallinu basketbalisté Nymburka pokřtí své nové pražské působiště, halu Královka. 

Za čtvrt miliardy zrekonstruovaná aréna nedaleko stadionu fotbalové Sparty totiž  ještě vyžadovala úpravy některých drobností, a tak se zde nakonec neodehrály původně plánované lednové a únorové zápasy Eurocupu. Prvním a zatím zároveň jediným dosavadním duelem Nymburka v hale tak byl zkušební zápas s USK Praha na konci prosince.

Proti Kazani naposled na Výstavišti

Utkání Eurocupu proti Kazani začátkem února bylo pak zřejmě posledním v Tipsport areně. "I když třeba na finále evropských pohárů se sem vrátíme," říká s nadsázkou a úsměvem manažer nymburského basketbalového klubu Ondřej Šimeček, to, že pro opravdu "velké" zápasy v budoucnu bude ke zvážení, zda služeb třeba i Tipsport areny znovu využít.

Jedním z důvodů stěhování do menšího, zato útulnějšího ryze basketbalového prostředí namísto velké multifunkční Tipsport areny je přirozeně i snaha ušetřit. "Náklady zápasu Eurocupu a VTB ligy, ať už domácí nebo venkovní, vychází v průměru na půl milionu korun," počítá Šimeček s tím, že na kolik přesně vyjde mač na Královce jasné ještě není, jistě to ale bude méně.

Další stěhování

"Královka je basketbalové prostředí, pro většinu zápasů je tedy logicky lepší než multifunkční, ale sportovně primárně hokejová Tipsport arena. Diváci budou blíže hřišti, nám odpadne přestavba z ledu na palubovku, i termínové kolize, které jsme řešili hlavně u povinných tréninků našich soupeřů před zápasy v mezinárodních soutěžích," těší se Šimeček.

Fanoušci dlouhodobě nejlepšího českého basketbalového týmu si budou muset zvyknout na další "stěhování". Většinu zápasů v sezoně stále hostí Nymburk. Už dřív ale Nymburští pro divácky atraktivnější zápasy využívali větší pardubickou halu, po majetkovém vstupu Sportovního Holdingu Praha do klubu před dvěma lety se pak některá utkání stěhovala ještě do Prahy.

Welsch se vrací po 17 letech

Šimeček ujišťuje, že pro podporovatele klubu přímo z Nymburka se nic nemění. Dále bude klub na své náklady vysílat do metropole autobusy podle počtu zájemců: "Hodně lidí jezdí po své ose, někteří třeba v Praze pracují, tak to pro ně není problém. Zpravidla se ale naplnil minimálně jeden autobus, a to chceme dál podporovat."

Hvězda Nymburka Jiří Welsch hrál na staré Královce už před sedmnácti lety. "Nymburk je naše doma. Trénujeme tam, máme to tam nejvíc osahané. Od nové Královky čekám, že to bude klasický basketbalový stánek pro naše pražské zápasy, což Tipsport arena tak úplně nebyla," říká k tomu hráč, který nakoukl i do nejlepší basketbalové soutěže světa, zámořské NBA.

Jako když se stěhoval Kaunas

Dobré přirovnání nabízí kouč Nymburka Kestutis Kemzura: "Připomíná mi to, jako když se u nás v Litvě stěhoval Žalgiris Kaunas ze staré haly do nové arény. Byl to okamžik nostalgie, ale byl čas jít dál. Věřím, že Královka bude opravdový domov pro naše fanoušky."

Návštěvnost v Tipsport Areně se počítala častěji na stovky než tisíce. Ve velkém prostoru se tak vytrácela atmosféra. Kapacita Královky, která navíc letos oslaví půlstoletí od začátku svého fungování, je 2500 míst.

reklama