Basketbalisté v přípravě nestačili na Gruzii, prohráli 76:87

11. 8. 2017 17:55
Čeští basketbalisté prohráli přípravné klání s Gruzií na půdě soupeře 76:87. Při absenci Jana Veselého, Ondřeje Balvína a Petra Bendy měli problémy pod košem. V neděli se oba týmy utkají znovu.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Milan Kammermayer

Tbilisi - Čeští basketbalisté v přípravě na mistrovství Evropy nestačili na Gruzii, které v Tbilisi podlehli 76:87. V utkání se projevila zejména gruzínská převaha pod košem. Nejlepším českým střelcem byl podruhé za sebou Martin Peterka s 19 body. V neděli čeká oba celky odveta.

Češi při absenci Jana Veselého, Ondřeje Balvína a Petra Bendy měli problém pod košem, kde mladí pivoti v čele s Peterkou museli čelit zkušeným soupeřům Giorgimu Šermadiniovi a vítězi NBA Zazovi Pačulijovi z Golden State. Ve velmi dobré formě hrál i menší pivot Tornike Šengelija, který byl nakonec s 22 body nejlepším střelcem utkání.

Přesto se Češi dlouho drželi ve hře díky přesné střelbě z dálky a rychlým protiútokům. Jenže ve třetí čtvrtině se nakupily chyby, střelba se přestala dařit a Gruzínci rázem vedli o 16 bodů. To však svěřence trenéra Ronena Ginzburga nepoložilo a rychle se dotáhli na sedm bodů.

Stejný scénář přišel v poslední čtvrtině, kdy domácí zabrali a šňůrou 14:0 získali vedení o 21 bodů. Jenže Češi měli odpověď vlastní šňůrou 13:0 a dvě minuty před koncem se dokonce mohli dotáhnout na rozdíl dvou košů. Gruzínci si už ale výhru pohlídali.

Vedle Peterky, který využíval menší pohyblivosti domácích pivotů ke střelbě z dálky, se v útoku dařilo i Jaromíru Bohačíkovi (15 bodů) a Vojtěchu Hrubanovi (13 bodů). Největší česká hvězda Tomáš Satoranský byl sice po celý zápas pod velkým tlakem domácí obrany a měl osm ztrát, nakonec však nasbíral 12 bodů a deset asistencí.

Přípravné utkání basketbalistů v Tbilisi:

Gruzie - ČR 87:76 (20:20, 45:38, 69:59)

Nejvíce bodů: Šengelija 22, Šermadini, Pačulija, Cincadze po 14, Dixon 11 - Peterka 19, J. Bohačík 15, Hruban 13, Satoranský 12. Fauly: 18:21. Trestné hody: 29/23 - 12/10. Trojky: 6:8. Doskoky: 44:34.