Basketbalistky vyhrály i potřetí. Porazily Bělorusko

20. 6. 2011 22:41
ME v Polsku: Česko - Bělorusko 67:62
České basketbalistky zatím procházejí turnajem bez potíží.
České basketbalistky zatím procházejí turnajem bez potíží. | Foto: Reuters

Bydhošť - Třetí vítězství ve třetím zápase mistrovství Evropy v Polsku slaví české basketbalistky. V posledním utkání základní skupiny porazily Bělorusko 67:62 a do osmifinále postupují z prvního místa.

Nejlepší střelkyní Češek byla opět Kateřina Elhotová, která zaznamenala devatenáct bodů. O jeden méně nastřílela Eva Vítečková.

Elhotová vystřílela Češkám výhru s Británií a postup
Basketbalistky začaly ME výhrou nad Izraelem
Chceme na olympiádu, přejí si basketbalistky před ME

České reprezentanty se díky další výhře hodně přiblížily účasti mezi osmi nejlepšími týmy. K postupu do čtvrtfinále by jim měla stačit jedna výhra ze zápasů s Litvou, Ruskem a Tureckem.

Bělorusky chtěly českým hráčkám vrátit porážku ze semifinále loňského světového šampionátu, brzy ale pochopily, že to bude velmi těžké.

Češky si od začátku budovaly výrazný náskok, který střelecky podpořily především Elhotová s Vítečkovou. První čtvrtina skončila 23:9.

Pak se soupeřky přece jen z úvodního šoku vzpamatovaly a postupem času vyrovnaly hru. V závěru třetí čtvrtiny dokonce zadělaly na drama, když snížily na rozdíl pouhých pěti bodů.

Klíčovou roli ale v závěru duelu sehrála kapitánka Veronika Bortelová, když v rozhodujících chvílích dvakrát trefila trojku. Češky už poté pětibodový náskok uhájily.

Mistrovství Evropy basketbalistek:

Skupina A (Bydhošť):

Slovensko - Litva 57:46 (31:17), Turecko - Rusko 65:80 (27:45).

1. Litva 3 2 1 186:179 5
2. Rusko 3 2 1 212:207 5
3. Turecko 3 1 2 199:204 4
4. Slovensko 3 1 2 183:190 4

Skupina B (Bydhošť):

Česká republika - Bělorusko 67:62 (23:9, 39:26, 54:46)
Nejvíce bodů: Elhotová 19, Vítečková 18, Kulichová a Bortelová po 10 - Snycinová a Levčenková po 10, Lichtarovičová 9. Fauly: 17:15. Trestné hody: 8/6 - 20/14. Trojky: 7:6.

Velká Británie - Izrael 72:51 (13:11, 37:24, 54:37)
Nejvíce bodů: Leedhamová 18, Butlerová a Staffordová po 14, Pageová 11 - Doronová 15, Cohenová 11, Suezová 7.

1. Česká republika 3 3 0 197:163 6
2. Bělorusko 3 2 1 185:148 5
3. Velká Británie 3 1 2 157:166 4
4. Izrael 3 0 3 148:212 3