reklama

Bauer znovu vyhrál. Ovládl anketu Král bílé stopy

Lukáš Bauer a křišťálový globus Lukáš Bauer a křišťálový globus autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Lukáš Bauer vyhrál anketu po Kateřině Neumannové

Praha - Nejlepším českým lyžařem uplynulé sezony byl podle očekávání vyhlášen Lukáš Bauer. Běžec na lyžích, jenž ovládl celkové pořadí Světového poháru, vyhrál anketu Král bílé stopy.

Korunu pro vítěze převzal třicetiletý reprezentant v pátek na slavnostním ceremoniálu v pražském Žofíně. Zvítězil v celkovém pořadí ankety, ve které hlasovala veřejnost, ale také mezi běžci na lyžích, kde o jeho triumfu rozhodla odborná porota.

Čtěte také: Historický úspěch: Bauer je vítězem Světového poháru

Na pomyslném trůnu nahradil Kateřinu Neumannovou, která vyhrála předchozí čtyři ročníky. Bauerův úspěch korunovalo ocenění pro nejlepšího trenéra roku, jenž pro sebe získal Miroslav Petrásek, kouč českého lyžaře.

Závodník z Božího Daru letos v zimě nenašel mezi dalšími běžci na lyžích konkurenci. Seriál vyhrál s náskokem 633 bodů, když za sebou nechal Renného Sommerfeldta z Německa. Celkově vyhrál sedm závodů.

Skikrosař Tomáš Kraus, další lyžař, jenž letos získal křišťálový globus pro vítěze Světového poháru, porazil boulařku Nikolu Sudovou v disicplíně akrobatické lyžování.

Nejlepší zástupkyní v alpském lyžování byla zvolena Šárka Záhrobská, ze skokanů na lyžích si nejlépe vedl Roman Koudelka.

Výsledky:
Král bílé stopy: Lukáš Bauer
Alpské lyžování: Šárka Záhrobská
Akrobatické lyžování: Tomáš Kraus
Běh na lyžích: Lukáš Bauer
Lyžování na trávě: Jan Němec
Severská kombinace: Tomáš Slavík
Skok na lyžích: Roman Koudelka
Snowboarding: Šárka Pančochová
Junior roku: Šárka Pančochová
Trenér roku: Miroslav Petrásek

reklama