4. 1. 2008 11:09
Tolarová a Skalníková nenastoupily do pátečních sprintů
Lukáš Bauer
Lukáš Bauer | Foto: Ondřej Besperát

Asiago - Ani páteční sprint volnou technikou v italském Asiagu Lukáši Bauerovi nevyšel. Český reprezentant, který po pěti z osmi závodů vede Tour de Ski, skončil v kvalifikaci na 42. místě a do čtvrtfinále nepostoupil.

Lépe si vedli další čeští zástupci. Martin Koukal potvrdil roli dobrého sprintera a do vyřazovacích jízd vyrazí z deváté pozice. Na Pražském hradě byl Koukal vyřazen hned na začátku, když zaváhal na startu. Teď bude mít šanci na reparát a opět pojede ve čtvrtfinále proti krajanovi.

Čtěte více:

Dařilo se totiž ještě Martinu Jakšovi, který se tentokráte probojoval mezi nejlepších třicet závodníků. Ani ztráta téměř pěti vteřin neznamenala konec nadějí pro jednadvacetiletého běžce na lyžích, jenž obsadil devatenáctou příčku.

Trať v italském Asiagu nesvědčila některým favoritům včetně druhého z pražského sprintu, Oestensenovi, z kvalifikace nepostoupil také Jauhojärvi nebo Pankratov. Vyhrál norský reprezentant Thor Asle Gjerdalen před Italy Giorgio Di Centou a Renato Pasinim.

Jedno je jisté už nyní. Bauer sice po pátečním sprintu zůstane v čele Tour de Ski, ale jeho náskok se určitě ztenčí. Naopak Jakš s Koukalem mají šanci si v průběžném pořadí polepšit.

Mezi ženami se stejně jako v Praze radovala z prvního místa po kvalifikaci Italka Arianna Follisová.

Na start se už ale nepostavily dvě české reprezentantky Eva Skalníková a Soňa Tolarová. První jmenovaná byla v průběžném pořadí na 43. pozici, druhá jmenovaná ztrácela více než čtvrthodinu na posledním 51. místě.

České trápení v ženské stopě podtrhly zbylé lyžařky, nejlepší Hájková skončila šestá od konce, když jí na vítězný čas Follisové chybělo osmnáct vteřin. Druhou pozici obsadila vedoucí žena Tour de Ski Virpi Kuitunenová (Fin.), třetí Claudia Nystadová (Něm.).