reklama

Berdych jede na US Open jako pátý nasazený hráč

Tomáš Berdych bude na posledním grandslamu sezony pátý nasazený Tomáš Berdych bude na posledním grandslamu sezony pátý nasazený autor: Reuters
Tomáš Berdych bude turnajovou pětkou na posledním grandslamu sezony US Open.

New York - Tomáš Berdych bude turnajovou pětkou na posledním grandslamu sezony US Open, který začne v New Yorku v pondělí. Nasazení zveřejněné pořadateli odpovídá světovému žebříčku.

Český tenista se v něm po turnaji v Cincinnati v minulém týdnu dostal na své životní maximum, zato loňská jednička a pětinásobný šampion US Open Roger Federer je až sedmý.

Pořadí nasazených hráčů vede Srb Novak Djokovič před Španělem Rafaelem Nadalem a obhájcem titulu Andym Murraym. Před Berdychem je ještě další španělský hráč David Ferrer.

Dvaatřicetiletý Federer, jenž letos vyhrál jediný turnaj na trávě v Halle, je na US Open nasazen nejníže od roku 2002, kdy byl třináctkou. V letech 2004 až 2008 byl přitom osmnáctkrát za sebou na grandslamech nasazenou jedničkou.

Nasazení do ženské části turnaje oznámí organizátoři až dnes. Pořadí by rovněž mělo kopírovat umístění v žebříčku WTA, takže česká jednička Petra Kvitová by měla být devítkou. Los US Open se uskuteční ve čtvrtek.

reklama