reklama

Berdych Kvitovou nenapodobil, prohrál i třetí letošní finále

Tomáš Berdych v Bangkoku na titul nedosáhl. Prohrál tak i své třetí letošní finále, a jako jediný tenista z elitní desítky žebříčku ATP tak stále čeká na premiérový letošní triumf. Tomáš Berdych v Bangkoku na titul nedosáhl. Prohrál tak i své třetí letošní finále, a jako jediný tenista z elitní desítky žebříčku ATP tak stále čeká na premiérový letošní triumf. autor: Reuters
Tomáš Berdych na první letošní titul na okruhu ATP nedosáhl. V Bangkoku nestačil ve finále Thailand Open na kanadského mladíka Miloše Raoniče, kterému podlehl po setech 6:7 a 3:6.

Bangkok - Tomáš Berdych na první letošní titul na okruhu ATP nedosáhl. V Bangkoku nestačil ve finále Thailand Open na kanadského mladíka Miloše Raoniče, kterému podlehl za hodinu a 18 minut hry po setech 6:7 a 3:6.

Osmadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí tak prohrál i své třetí letošní finále na okruhu ATP, a nedokázal tak navázat na úspěšné tokijské tažení krajanky Petry Kvitové, která získala v sobotu v japonské metropoli svůj jedenáctý titul kariéry.

Světová šestka tak podlehla dvaadvacetiletému Kanaďanovi i ve druhém vzájemném utkání, a prohrála tak své jedenácté z 19 finálových klání na okruhu ATP.

Jako jediný z elitní desítky žebříčku navíc Berdych na turnajích ATP ještě leto netriumfoval a na triumf čeká od vítězství ve Stockholmu loni v říjnu.

"Hrál mimořádně dobře. Opravdu výborně servíroval a nedal mi moc šancí. Celý zápas byl vlastně o dvou výměnách. Miloš je zvládl lépe a zaslouženě vyhrál," citoval Berdycha web ATP Tour.

Raoničovi stačil jediný brejkbol

Jedenáctý muž žebříčku ATP Raonič naopak získal po triumfu v americkém San Jose svůj druhý letošní a celkově pátý turnajový triumf.

V celém zápase si rodák z Podgorice připsal osmnáct es a musel čelit jedinému brejkbolu. Za stavu 5:6 v prvním setu však Raonič Berdychův setbol odvrátil a v následné zkrácené hře mu stačil k výhře jediný minibrejk.

"Gratuluji Milošovi a opravdu servíruje ze třetího patra," uvedl Berdych po zápase na svém facebookovém profilu.

Také Berdych musel čelit jedinému brejkbolu, ve druhé hře druhé sady jej však na rozdíl od Raoniče neodvrátil a zpět do zápasu už se nevrátil.

Berdych si i přes porážku polepší v žebříčku ATP a navíc se přiblížil účasti na Turnaji mistrů v Londýně. Tam má šanci si zahrát i Raonič, který je v letošním pořadí na 11. místě.

"Hrozně moc by to pro mě znamenalo, byl to můj cíl. Po antukové a travnaté sezoně to vypadalo hodně vzdáleně, ale uhrál jsem hodně dobrých výsledků," přiznal Kanaďan.

Výsledky:

Dvouhra - finále:

Raonic (3-Kan.) - Berdych (1) 7:6 (7:4), 6:3.

Čtyřhra - finále:

J. Murray, Peers (3-Brit./Austr.) - Bednarek, Brunström (4-Pol./Švéd.) 6:3, 3:6, 10:6.

reklama