reklama

Biatlonisté ve Francii skončili devátí, triumfovali Rusové

Člen české štafety Jaroslav Soukup. Člen české štafety Jaroslav Soukup. autor: CPA Eduard Erben
Čeští biatlonisté zaznamenali ve štafetě v Annecy o jednu příčku lepší výsledek, než jejich kolegyně.

Annecy - Českým biatlonovým štafetám se ani ve francouzském Annecy příliš nedařilo. Zatímco ženy včera dojely na desátém místě, muži v pátek vybojovali devátou pozici. Triumfovali Rusové, kteří byli v dramatickém finiši o něco rychlejší, než tým Německa.

Češi, jedoucí tentokrát v sestavě Kristejn, Soukup, Krčmář, Moravec, si tak o dvě příčky pohoršili oproti úvodní štafetě olympijské sezony, jež se jela minulý týden v Hochfilzenu.

Stejně jako minulou sobotu se mohli pyšnit výbornou střelbou. Každý člen štafety pouze jednou dobíjel, což je bilance, které se dokázalo vyrovnat pouze Švýcarsko.

Zkušeného Vítka nahradil nováček Kristejn

Oproti Hochfilzenu nahradil nejzkušenějšího reprezentanta Zdeňka Vítka Kristejn, jenž štafetu rozjížděl a Soukupovi předával na desátém místě. Soukup si o jednu pozici pohoršil, nicméně Krčmář na třetím úseku vrátil české kvarteto do elitní desítky a finišman Moravec už deváté místo bez problémů udržel.

Češi ztratili 2:41 minuty na vítězné Rusko, jež díky Antonu Šipulinovi na posledním úseku porazilo těsně o tři desetiny sekundy Německo s finišujícím Simonem Schemppem. Třetí skončilo Rakousko.

V sobotu jsou v Annecy na programu sprinterské závody.

Závod SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Čerezov, Loginov, Garaničev, Šipulin) 1:14:01,8 hod. (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -0,3 (0+5), 3. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Landertinger, Eder) -26,8 (0+7), 4. Švédsko -28,5 (0+8), 5. Norsko -32,2 (0+8), 6. Francie -1:06,9 (0+9), ...9. ČR (Kristejn, Soukup, Krčmář, Moravec) -2:41,1 (0+4).

reklama