reklama

Bílo-červená lavina. Do Harrachova míří deset tisíc Poláků

Věrných polských fanoušků se do Harrachova chystá mnoho tisíc Věrných polských fanoušků se do Harrachova chystá mnoho tisíc autor: Eduard Erben
Na mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově přijede až deset tisíc polských fanoušků.

Praha - Harrachov se o nejbližším víkendu zbarví do bílo-červena. Na mistrovství světa v letech na lyžích míří houfy polských fanoušků. Podle odhadů by jich mohlo dorazit až deset tisíc.

Poláci totiž už opět prožívají skokanské šílenství, které je žene i na závody za hranicemi.

Harrachovská aréna pro patnáct tisíc příznivců by tak měla být zaplněna.

Stoch Poláky znovu nabudil

Naši severní sousedé vždycky skoky milovali, zvlášť za éry Adama Malysze. Na domácí podniky v Zakopaném chodívalo i padesát tisíc lidí, velké výpravy mu jezdily fandit i pod zahraniční můstky.

Po jeho odchodu se zdálo, že fanatický zájem slábne. Kamil Stoch nedosahoval tak úchvatných výsledků a byl několik let v Malyszovu stínu.

Jenže loni Stoch vyhrál mistrovství světa na velkém můstku, letos oslnil dvěma zlaty na olympiádě v Soči, vládne Světovému poháru a kromě něj si slušně vedou i jeho reprezentační kolegové.

Lístky kupte s předstihem

Poláci se tak do skoků opět zbláznili a Harrachov, který mají přes hranice pouhé čtyři kilometry, vezmou útokem.

"Očekáváme tradičně velký počet fanoušků z Polska, až deset tisíc. Proto bych radil lidem, aby si lístky koupili s předstihem a ne až ráno v den závodů," vzkazuje šéf organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Světový šampionát startuje ve čtvrtek kvalifikací. V pátek a sobotu je na programu čtyřkolová soutěž jednotlivců, v neděli pak závod družstev. Vstupné na celý program stojí 1500 korun, na jednotlivé dny 500.

reklama