reklama

Boston Red Sox slaví triumf ve Světové sérii

Boston vyhrál čtvrtý zápas a může slavit Boston vyhrál čtvrtý zápas a může slavit autor: Reuters
Bostonu stačily k vítězství čtyři zápasy

Denver - Letošní titul ve Světové sérii připadl baseballistům Bostonu Red Sox, kteří i počtvrté ve finále zámořské Major League Baseball (MLB) porazili Colorado Rockies.

Boston zopakoval úspěch z roku 2004, kdy ve finále porazil St. Louis Cardinals. Jestliže na předchozí titul čekal tým z Východního pobřeží 86 let, nyní se radoval hned po třech uplynulých sezonách.

V tomto ročníku ale měli Red Sox mnohem snazší cestu za celkovým triumfem, stačily jim k tomu nejdříve dvě výhry na domácí půdě a poté zdolali Colorado dvakrát i na jeho stadionu.

Nedělní rozhodující souboj však byl z celé Světové série nejvíce vyrovnaný. Baseballisté Bostonu se sice dostali do vedení 3:0, jenže v osmé směně se podařilo domácím snížit na rozdíl jediného bodu.

Skóre 3:4 z jejich pohledu však už nedokázali vyrovnat a v následující poslední deváté směně udržel Boston těsnou výhru díky výbornému nadhozu Jonathana Papelbona.

Baseballisté Bostonu Red Sox slaví titul ve Světové sérii Baseballisté Bostonu Red Sox slaví titul ve Světové sérii Prohlédněte zde

Boston tak 28. října uzavřel baseballovou sezonu, během níž vyhrál celkem 107 zápasů. 96 jich nasbíral během základní části MLB, jedenáct v play off.

"Tohle mužstvo má v sobě srdce. Porazili jsme dobrý, hodně dobrý tým," řekl novinářům kapitán a catcher Red Sox Jason Varitek. Manažer Bostonu Terry Francona chválil především prvního nadhazovače Lestera, který se dokázal na hřiště vrátit po loňské chemoterapii.

Zatímco hosté se radovali, domácí Colorado smutnilo. Ani v jednom zápase nenašlo na Red Sox vítězný recept, což mrzelo manažera Hurdlea. "Zaslouží si uznání, byli lepší ve všech čtyřech utkáních. Porazil nás lepší tým," uvedl Clint Hurdle.

Nejužitečnějším hráčem Světové série byl vyhlášen pálkař Mike Lowell, jenž do Bostonu přišel po dlouholetém působení na Floridě. Během finále nastoupil ke všem duelům, celkem šestkrát odpálil a jednou z toho byl homerun.

Výsledek:
Colorado Rockies - Boston Red Sox 3:4

stav finále Světové série: 0:4 (1:13, 1:2, 5:10, 3:4)

reklama