reklama

Česká supertíha má novou jedničku. Táborský zdolal Šoura

'Mašina' ovládla bitvu titánů. Táborský ale jistotu nemá Podívejte se na průřezovou galerii z galavečera amatérského boxu v jičínském Masarykově divadle. Foto: Filip Škeřík
Boxer Daniel Táborský se o víkendu posunul na post české amatérské jedničky ve váhové kategorii nad 91 kg a přiblížil se tak účasti na červnových Evropských hrách v Baku.

Jičín/Praha - Boxer Daniel Táborský se o víkendu posunul na post české amatérské jedničky ve váhové kategorii nad 91 kg a přiblížil se tak účasti na červnových Evropských hrách v Baku. Táborský na galavečeru v Jičíně porazil úřadujícího domácího šampiona Pavla Šoura.

Dvaadvacetiletý Táborský zaskočil o jedenáct let staršího protivníka v prvním kole, ve kterém položil základ své výhry. Další kola byla už vyrovnaná. "Ještě nikdy mě nikdo tak nezbil jako Dan v prvním kole," přiznal Šour pro web profiboxing.cz.

"Bylo to hodně náročné, vítězství mě stálo všechny síly. Pavel je velký bojovník, který se nikdy nevzdává," řekl Táborský, svěřenec Filipa Miňovského a kondičního kouče Martina Štěpánka.

Duel pozorně sledoval i reprezentační kouč Vasil Larionov, který pochválil oba boxery. "Byl to pro oba především po psychické stránce hrozně těžký duel. A myslím, že měl evropské parametry," uvedl Larionov.

"Škoda, že oba takové zápasy neboxují pravidelně. Dan měl od říjnové republiky skoro deset soubojů, pořádného soupeře měl jen na únorovém soustředění v Bulharsku, kde těsně prohrál s Irem," podotkl.

Přestože se Táborský posunul na post české jedničky, jistou nominaci na mezinárodní akce včetně Evropských her nemá. "Dan má nyní v boji o pozici reprezentační jedničky navrch. Do Evropských her jsou skoro tři měsíce. Když teď určím Dana jedničkou, Pavel ztratí motivaci, Dan může na sobě přestat dřít. Nakonec se třeba zraní a koho já pak pošlu do Baku?" uvedl Larionov.

Nominaci na první vrcholný turnaj sezony musí nahlásit do konce dubna, do té doby Táborského i Šoura čekají starty na mezinárodních turnajích. Evropské hry budou první šancí přiblížit se kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiro, v Baku totiž budou ve hře body do světového žebříčku.

V srpnu boxery čeká mistrovství Evropy a v říjnu světový šampionát, který bude hlavní kvalifikační akcí na olympiádu. Dodatečné kvalifikační turnaje se poté uskuteční příští rok.

reklama