reklama

Berdych se pral statečně, zkrácené hry ale ovládl Djokovič

Novak Djokovič vyhrál jednadvacátý duel v řadě, Tomáš Berdych mu ale pořádně zatopil. Novak Djokovič vyhrál jednadvacátý duel v řadě, Tomáš Berdych mu ale pořádně zatopil. autor: Reuters
Český tenista Tomáš Berdych na oblíbeném turnaji Masters v Paříži nestačil ve čtvrtfinále na světovou jedničku Novaka Djokoviče, kterému podlehl ve dvou tie-breacích.

Paříž - Jubilejní dvacáté vítězství nad Tomášem Berdychem si ve vzájemných zápasech v dnešním čtvrtfinálovém střetnutí na pařížském Masters připsal Novak Djokovič. Český tenista se pral statečně, nakonec se však před světovou jedničkou musel sklonit.

Zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE

Ani jeden hráč nezískal brejk

Oba hráči byli celý zápas nesmírně silní na podání. O něco lépe však šlo Srbovi, který měl na konci utkání úspěšnost prvního servisu 77%, což je fantastické číslo.

V první sadě byl k vidění dlouho jen jediný brejkbol, který měl k dispozici svěřenec Borise Beckera. Nevyužil jej a pak zase úřadovaly servisy. Až za stavu 6:5 pro českého hráče viděla zaplněná pařížská hala brejkbol druhý, který byl zároveň i setbolem. Jenže Berdych ho využít nedokázal a celý set nakonec ztratil v tie-breaku celkem jasně poměrem 3:7.

Druhý set nabídl oku lahodící tenis

Set druhý byl obdobný. Za celých dvanáct gemů nebyl k vidění jediný brejkbol, což jen dokumentuje úžasnou sílu obou hráčů v první úderu. Sada tak logicky musela dospět až do druhé zkrácené hry. A v té se tedy příznivci tenisu nudit nemohli.

Rodák z Valašského Meziříčí v něm prohrával už 3:5, obdivuhodně se ale vzchopil a třemi vyhranými míčky v řadě se sám dostal až k setbolu. Bohužel nedokázal proměnit ten, ani následně další nabídnutý.

Po takto nevyužité šanci musel zákonitě následovat trest. A bylo tomu tak. Srbský tenista si v koncovce vedl klidněji a po dvou hodinách a devíti minutách dokázal zužitkovat druhý nabídnutý mečbol a tie-break tak získal poměrem 10:8. V zítřejším semifinále se Djokovič utká s lepším ze se Stanem Wawrinkou, jenž porazil Rafaela Nadala po dvou tie-breacích dvakrát 7:6.

Tenisový turnaj mužů v Paříži (tvrdý povrch, dotace 3,830.295 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále: Djokovič (1-Srb.) - Berdych (5-ČR) 7:6 (7:3), 7:6 (10:8), Murray (2-Brit.) - Gasquet (10-Fr.) 7:6 (9:7), 3:6, 6:3, Ferrer (8-Šp.) - Isner (13-USA) 6:3, 6:7 (6:8), 6:2, Wawrinka (4-Švýc.) - Nadal (7-Šp.) 7:6 (10:8), 7:6 (9:7).

Čtyřhra - čtvrtfinále: Berdych, Štěpánek (ČR) - Rojer, Tecau (3-Niz./Rum.) 7:6 (7:5), 6:3.

reklama