Švédští curleři získali bronz, Čínu zdolali v prodloužení

21. 2. 2014 13:15
Švédští curleři získali na olympijských hrách medaili po 90 letech.
Švédští curleři získali na olympijských hrách medaili po 90 letech. | Foto: Reuters

Soči - Olympijský bronz v curlingovém turnaji získali úřadující mistři světa Švédové. V utkání o třetí místo v Soči porazili Čínu 6:4 po dodatečném endu a medaili získali po 90 letech. Ve finále se utkají týmy Británie a Kanady.

Švédští curleři vedení skipem Niklasem Edinem zachránili medaili lepším závěrem. Před desátým endem ještě prohrávali 3:4, ale dokázali vyrovnat a v jedenáctém endu přidali po čínské chybě rozhodující dva body.

Medaili za druhé místo dosud vybojovali pouze při premiéře na zimních hrách v Chamonix 1924, po nichž curling z olympijského programu nadlouho vypadl a vrátil se až v roce 1998 v Naganu.

Švédsko v Soči uspělo v obou turnajích. Ženy postoupily do finále a po čtvrteční prohře s Kanadou získaly stříbro.

Kanada se v mužské kategorii probojovala popáté za sebou do finále a po triumfech v Turíně a Vancouveru může zkompletovat zlatý hattrick. Zápas proti Britům začne ve 14:30.