reklama

Valverde si při pádu na Tour zlomil i kotník, Izagirre obratel

Alejandro Valverde. Alejandro Valverde. autor: Reuters
"Operace proběhla dobře," napsal Alejandro Valverde na Twitteru. Lékaři mu museli ošetřit také hlubokou ránu v holeni.

Düsseldorf - Při pádu v zahajovací časovce Tour de France si Alejandro Valverde zlomil nejen čéšku, ale i kotník a sezona pro něj skončila. Další španělský cyklista a lídr týmu Bahrajn Merida Ion Izagirre má zlomený bederní obratel a rovněž se podrobil operaci.

Pád Alejandra Valverdeho:

Sedmatřicetiletý Valverde měl na jaře skvělou formu, posbíral šest vítězství včetně celkových triumfů na etapových závodech Kolem Katalánska i Baskicka a na Tour měl být hlavním pomocníkem kolumbijského spolufavorita Naira Quintany. Na mokrém asfaltu v Düsseldorfu však nezvládl zatáčku a skončil v kovové bariéře.

"Operace proběhla dobře," napsal Valverde na Twitteru. Lékaři mu museli ošetřit i hlubokou ránu v holeni. "Svalová tkáň nebyla zasažena," dodali v prohlášení zástupci Movistaru. Valverde se v sobotu postavil na start Tour už podesáté, potřetí nedokončil. Před dvěma lety obsadil celkové třetí místo.

V düsseldorfské nemocnici skončil v sobotu také Izagirre, kapitán stáje z Bahrajnu, za kterou jezdí i Ondřej Cink. Při nárazu do bariéry mu praskl obratel. Nově vzniklý tým nyní zřejmě vsadí buď na Itala Sonnyho Colbrelliho, jenž obsadil v časovce 23. místo, nebo na Slovince Janeže Brajkoviče.

Froome si dojel počtvrté pro titul. Podívejte se na výsledky letošní Tour de France Froome si dojel počtvrté pro titul. Podívejte se na výsledky letošní Tour de France Prohlédněte zde
reklama