Denver v NBA konečně zvítězil, ale Veselý nenastoupil

6. 3. 2014 9:42
Basketbalisté Denveru porazili ve středečním utkání NBA Dallas 115:110 a ukončili sérii šesti porážek.
NBA: Indiana Pacers vs Charlotte Bobcats (Al Jefferson)
NBA: Indiana Pacers vs Charlotte Bobcats (Al Jefferson) | Foto: Reuters

Denver - Basketbalisté Denveru porazili ve středečním utkání NBA Dallas 115:110 a ukončili sérii šesti porážek. První výhry v novém působišti po výměně z Washingtonu se dočkal Jan Veselý, do zápasu ale nezasáhl.

Nuggets zvítězili před vlastními fanoušky poprvé od 5. února. Proti Dallasu se jim skvěle vydařila první čtvrtina, v níž nastříleli 41 bodů, a v poločase měli sedmnáctibodový náskok. Mavericks se ve třetí části přiblížili na šest bodů, ale soupeř odpověděl šňůrou 16:2 a vedení uhájil.

"Za prohru nesu plnou odpovědnost, protože jsme se na začátku nedostali do zápasu. Měl jsem sundat všech pět hráčů, kteří byli na hřišti, ale neudělal jsem to, čímž jsem soupeři nabídl 12 bodů," sypal si popel na hlavu trenér Dallasu Rick Carlisle.

Pět hráčů Denveru nastřílelo 16 a více bodů, nejlepším střelcem týmu byl s 21 body Wilson Chandler. Veselý byl jediným zdravým hráčem Nuggets, který se nedostal na hřiště. Dallas vedl s 27 body Dirk Nowitzki.

Po sedmi prohrách zabrali New York Knicks, kteří přehráli domácí Minnesotu 118:106. Hosté skórovali z prvních devíti útoků a ani jednou neprohrávali. Carmelo Anthony nastřílel 33 bodů.

Basketbalisté Charlotte si vyšlápli na vedoucí tým Východní konference Indianu a zvítězili 109:87. Bobcats ovládli první čtvrtinu 28:8 a zápas neustále kontrolovali. Skvěle zahrál Al Jefferson, autor 34 bodů a osmi doskoků. Je jediným hráčem ve Východní konferenci, který se drží s průměry nad 20 body a 10 doskoky na zápas.

"Myslím, že je pro každého otázkou kolem hlasování ve Východní konferenci, proč se Al Jefferson nedostal do týmu pro Utkání hvězd, protože je jednoznačně jedním z nejlepších. Dnes to dokázal," řekl kouč Indiany Frank Vogel o hvězdě soupeře.

Portland přehrál Atlantu jasně 102:78. Zatímco hned osm hráčů Blazers nastřílelo devět a více bodů, Hawks se střelecky nedařilo. Podtrhl to i fakt, že se Kyle Korver poprvé po 127 zápasech v řadě netrefil zpoza trojkového oblouku.

NBA:

Boston - Golden State 88:108, Brooklyn - Memphis 103:94, Charlotte - Indiana 109:87, Denver - Dallas 115:110, Detroit - Chicago 94:105, Milwaukee - Sacramento 102:116, Minnesota - New York 106:118, Orlando - Houston 89:101, Portland - Atlanta 102:78, Washington - Utah 104:91.

2. Portland 61 42 19 68,9
3. Minnesota 60 30 30 50,0